Marvel kończy z fazami kinowego uniwersum?

Robert Skowronski
24.04.2017 12:35
Marvel kończy z fazami kinowego uniwersum? Fot. kadr z filmu

Co to będzie, co to będzie? Jak teraz studio Marvela widzi swoją przyszłość? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Kevin Feige.

„Avengers: Infinity War”, gdzie pojawią się bohaterowie ze „Strażników Galaktyki”, jest przewidziane jako wstęp do kulminacyjnego widowiska podsumowującego i kończącego pierwsze trzy fazy kinowego uniwersum Marvela, czyli „Avengers 4”. Kolejne dzieła będą się mieścić w 4. fazie? Niekoniecznie.

Kevin Feige wyznał, że studio najprawdopodobniej zrezygnuje z koncepcji faz:

Mieliśmy ludzi z podpisanymi kontraktami na konkretne filmy, później mieliśmy nowe pomysły i kierunki, tak jak w przypadku „Wojny bohaterów”, które udało się zrealizować i podpisać też kolejne kontrakty. Jeżeli chodzi o „Spider-Man: Homecoming” obsada popisała się entuzjazmem w stosunku do kierunku i historii, które przedstawiamy. Oczywiście kiedy dotrzemy do „Infinity War”, to będzie to punkt kulminacyjny aż do czasu niezatytułowanego „Avengers 4”. 22 filmy będą stanowić klamrę dla trzech pierwszych faz kinowego uniwersum Marvela. To co będzie po tym, będzie czymś zupełnie innym. Nie wiem czy będzie to faza czwarta, to może być coś nowego.

Wiemy, że i „Avengers: Infinity War” i „Avengers 4” nie są kręcone jednocześnie.

Jakie jeszcze filmy zmieszczą się w trzeciej fazie?

Co dalej? Wiemy na pewno o „Strażnikach Galaktyki 3”. Być może ktoś w końcu pomyśli o solowym filmie, który byłby poświęcony Czarnej Wdowie. Sama Scarlett Johansson jest przecież chętna na udział w takim projekcie:

 Chciałabym, żeby to się stało przy odpowiednich okolicznościach. Myślę, że jest wiele możliwości pogrzebania w tej fabule. Czarna Wdowa ma bardzo bogatą genezę. Jest wiele miejsc do wykorzystania - można ją np. wysłać z powrotem do Rosji. Jest mnóstwo rzeczy, nad którymi można popracować. Można odkryć jej tożsamość i dowiedzieć się kim tak naprawdę jest ta osoba, skąd pochodzi, pokazać jej nieznaną część.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.