Marvel nie chce pokazywać nowości? Dziwne zachowanie firmy

08.07.2020 11:19
Marvel nie chce pokazywać nowości? Dziwne zachowanie firmy Fot. Columbia Pictures - Marvel Studios/Collection Christophel/East New

Rok 2019 był bardzo ważny dla Marvel Studios, które niejako "zamknęło" pierwszy rozdział Marvel Cinematic Universe za pomocą filmów "Avengers: Endgame" i "Spider-Man: Far From Home".

Rok 2020 miał przynieść fanom wejście w nowy okres działalności Marvel Cinematic Universe. W maju zadebiutować miał film o Black Widow, a w planach było jeszcze kosmiczne powiększenie znanego uniwersum w postaci "Eternals", który eksploruje bardziej absurdalne i nieznane zakątki komiksowego świata Marvela. W tym roku miał też zadebiutować pierwszy serial MCU, czyli "Falcon i Zimowy Żołnierz". Niestety, koronawirus pokrzyżował plany Disneya i na razie przyszłość serii jest nieco niejasna.

Co dalej z MCU? Disney i Marvel Studios milczą

Ktoś mógłby pomyśleć, że nadchodząca "domowa" wersja Comic-Conu w San Diego byłaby świetnym momentem na wyjaśnienie obecnej sytuacji, rozwianie wątpliwości i jasne stwierdzenie, co dalej z MCU. Niestety, wygląda na to, że Marvel Studios zrezygnuje z takiej możliwości. 

Przeczytaj także

Jak podaje portal Deadline (zwykle wiarygodne źródło informacji), Marvel i Warner Bros./DC nie będą obecni na nadchodzącym fanowskim wydarzeniu. Powód? Nieznany. Jak czytamy w newsie portalu

Słyszeliśmy, że Marvel zamierza nie pojawić się na Comic-Conie, a Warner Bros. pokaże rzeczy związane z DC na swoim Fandome Event w sierpniu.

Marvel pozostawał cichy przez ostatnie kilka miesięcy, co jest dość niepokojące dla fanów. Przez pandemię koronawirusa zawieszono produkcje "Falcona i Zimowego Żołnierza", "WandaVison", "Lokiego" oraz filmu "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings". To spowodowało już, że seriale Disney+ nie mają obecnie ustalonych dat premier, a wszystkie filmy opóźniono o kilka miesięcy.

A wiadomości od DC raczej nikogo nie zaskoczą. Wydarzenie DC Fandome było zapowiedziane już kilka tygodni temu, a potwierdzono nawet, że dowiemy się nowych informacji na temat "The Suicide Squad" Jamesa Gunna, a także filmów "The Batman" z Robertem Pattinsonem, "The Flash" z Ezrą Millerem oraz "Black Adam" z Dwaynem Johnsonem.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.