Marvel potwierdził, który z bohaterów ma na koncie najwięcej zabójstw

08.05.2019 16:27
1 Fot. Savage Avengers #1

W 1. numerze serii "Savage Avengers" wyszło na jaw, który z bohaterów Marvel Comics jest najbardziej zabójczy. W czołówce znaleźli się oczywiście Elektra, Venom Wolverine i Punisher. Kto wygrał?

W komiksowym uniwersum Marvela pojawiła się nowa drużyna. Na razie nie zebrano jeszcze wszystkich członków Savage Avengers, ale nazwa świadczy o tym, że w jej skład będą wchodzić naprawdę poważni zawodnicy, z którymi lepiej nie zadzierać. W historii powołanej do życia przez Gerry'ego Duggana, Mike'a Deodato Jr., Franka Martina i Travisa Lanhama wyjawiono, który z bohaterów Marvela ma na swoim koncie najwięcej zabójstw.

Przeczytaj także

"Savage Avengers" - który z bohaterów Marvela zabił najwięcej osób?

Przeciwnikami tytułowej grupy jest tajemnicza sekta, która przy pomocy złowieszczej organizacji Hand, weszła w posiadanie potężnego artefaktu pochodzącego ze świątyni w Savage Land. Ktokolwiek napełni kamienną misę krwią najznakomitszego z ludzi (czytaj: najbardziej wartościowego wojownika), ten przywoła potężnego boga Jhoatun Lau. Do zaginionego świata trafili Conan Barbarzyńca i Wolverine. Mutant zwrócił uwagę najwyższego kapłana sekty, kiedy heros wyruszył na ratunek Doctorowi Voodoo. Okazało się, że Wolverine wcale nie jest postacią, z najwyższym licznikiem zabójstw na koncie.

Kapłani zwabili tę osobę podstępem - zabierając zwłoki kogoś, kogo bardzo kochała. Okazało się, że chodzi o Franka Castle'a, lepiej znanego jako Punisher. Jeden z wojowników Hand wyjawił, że skradzione zwłoki należą do Marii Castle - zamordowanej żony mściciela z czaszką na piersi. Ninja zdradził również, że Punisher jest wojownikiem, który niemal przelał więcej krwi, niż jakikolwiek człowiek.

1 Fot. foto: Savage Avengers #1

Oczywiście fani komiksów mogą się nie zgodzić ze scenarzystami "Savage Avengers". W końcu Wolverine żyje od ponad stu lat i nie tylko brał udział w obu wojnach światowych, ale również przez wiele lat jako szpieg, tajny agent i najemnik. Poza tym jego zwierzęcy szał sprawiał, że wielokrotnie pozbawiał życia nieświadomie. Warto jednak mieć na uwadze, że od kiedy Logan trafił do X-Men, nauczył się kontrolować swój gniew i nie wysuwać pazurów przy pierwszej lepszej okazji. Wolverine obecnie zabija, tylko kiedy jest taka potrzeba.

Zupełnie inaczej jest w przypadku Punishera, który od momentu rozpoczęcia swojej działalności, nie powstrzymuje morderczych zapędów. Wręcz przeciwnie. Od lat konsekwentnie podąża wyznaczoną przez siebie drogą prowadzącą do eliminacji wszelkiego rodzaju szumowin. Poza tym warto wspomnieć o potencjalnej przyszłości Castle'a, który w jednej z przyszłych linii czasowych stał się Cosmic Ghost Riderem, który pracował dla Thanosa, pozbawiając życia niemal cały wszechświat.

Czy ninja miał jednak na myśli Punishera? A może chodzi o zupełnie inną postać? W końcu wojownik Hand użył w swojej wypowiedzi sowa "niemal". Bez względu na odpowiedź na to pytanie, twórcy "Avage Avengers" rozstrzygnęli spór fanów superbohaterów. Punisher pokonał Wolverine'a w liczbie zabójstw i tym samym jest postacią Marvela, z najwyższym wskaźnikiem zamordowanych osób na koncie.

>>Zobacz też: Ile osób zabił filmowy Wolverine?<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.