05.12.2019 14:10

Marvel przygotowuje własną wersję "Harry'ego Pottera"?

Marvel zapowiedział tajemniczym wpisem nową serię, która może spodobać się wszystkim fanom "Harry'ego Pottera". Wygląda na to, że Doctor Strange otwiera szkołę magii!

Harry Potter i Kamień filizoficzny
foto: kadr z filmu Harry Potter i Kamień filizoficzny

Ostatnio na tapetę wrócił "Harry Potter". Głównie dzięki wspominkom gwiazd filmowej serii, a także debiutowi wszystkich ośmiu produkcji Warner Bros. na platformie HBO GO. Traf chciał, że w tym dobrym dla młodego czarodzieja czasie Marvel zapowiedział nową komiksową serię, która może przypaść do gustu wszystkim miłośnikom słynnego dzieła J.K. Rowling.

"Harry Potter" od Marvela? Wydawnictwo zapowiada nowy komiks

Na oficjalnym Twitterze Marvel Comics pojawiła się zajawka serii, która już niedługo trafi do sprzedaży. W poście pojawia się tajemnicza grafika, którą bez problemu rozszyfrują wszyscy fani Doctora Strange'a.

"

Zgłoszenia do marca 2020 "

Na grafice widzimy niebiesko-złoto-czerwony herb, w który wpisano Oko Agamotto z symbolem pochodzącym z okna siedziby czarodzieja - Sanctum Sanctorum. Na górze znajduje się wstęga z łacińskim napisem "Electi Carent Electione", co można przetłumaczyć jako "Wybrani nie mają wyboru". Grafika i podpis o zgłoszeniach sugerują, że w przyszłości Stephen Strange otworzy szkołę dla młodych adeptów magii, która może skojarzyć się z Hogwartem. Czy podobnie jak Dumbledore mag trafi na młodego czarodzieja lub czarodziejkę, których przeznaczeniem będzie zmierzyć się z potężnym magicznym zagrożeniem?

Harry Potter
Harry Potter
Przeczytaj także W jednej ze szkolnych bibliotek znaleziono pierwsze wydanie "Harry'ego Pottera". Może być warte ponad 200 tysięcy złotych

"Dr. Strange: Surgeon Supreme" - kiedy premiera?

W grudniu 2019 roku rusza komiks, w którym pojawiają się nowe przygody tytułowego maga. Podtytuł odnosi się do do funkcji, którą sprawuje Strange - Najwyższy Czarnoksiężnik (Sorcerer Supreme) oraz do jego lekarskiej przeszłości. Twórcami komiksu są Mark Waid i Kev Walker. W "Dr. Strange: Surgeon Supreme" magiczny heros odzyska utraconą przed laty pełnie władzy w dłoniach. Wygląda na to, że w marcu 2020 roku poznamy uczniów Strange'a, którzy pomogą mu w walce z hordami demonów i sił z innych wymiarów.

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także W jaki sposób Doktor Strange zobaczył przyszłość, skoro umarł? Nowa usunięta scena z "Endgame" odpowiada na to pytanie

Zobacz też: Wiemy, kto będzie antagonistą w "Doctor Strange in the Multiverse of Madness"

Tagi: News Marvel Komiks Marvel Comics Doktor Strange