Marvel świętuje 10-lecie MCU specjalną serią plakatów z superbohaterami

Natalia Hluzow
28.02.2018 17:38
Marvel zdjęcie klasowe|undefined Fot. kadr z wideo

Plakaty z okazji 10. rocznicy MCU nie zostały jeszcze oficjalnie udostępnione przez Marvela, jednak po sieci krąży już próbka 8 gotowych grafik.

14 kwietnia 2008 roku swoją światową premierę miał „Iron Man” – film, który zapoczątkował jedną z najbardziej rozbudowanych serii w historii kinematografii. Po wypuszczeniu na rynek 18 filmów i w oczekiwaniu na premierę wieńczących dzieło „Avengers: Infinity War” i „Avengers 4”MCU świętuje swoje 10. urodziny.

MCU – zdjęcie klasowe

W październiku 2017 twórcy i gwiazdy produkcji należących do filmowego uniwersum Marvela zebrali się, by zapolować do wspólnego zdjęcia zrealizowanego z okazji 10-lecia MCU. Kulisy tego spotkania zaprezentowano później w specjalnym materiale wideo:

W związku z tym samym jubileuszem w listopadzie 2017 magazyn Vanity Fair zaprezentował 4 ekskluzywne okładki przedstawiające najważniejszych superbohaterów MCU oraz obszerny artykuł opatrzony sesją zdjęciową twórców i aktorów, w której udział wzięły podobno aż 83 osoby.

MCU 10-lecie okładka Fot. foto: materiały prasowe Vanity Fair

MCU – plakaty postaci

Tymczasem z końcem lutego 2018 w sieci zaczęły pojawiać się specjalne plakaty związane z 10-leciem fanczyzy przedstawiające poszczególnych bohaterów filmów Marvela. Na razie są one w kiepskiej jakości, brakuje też wielu ważnych bohaterów, jednak stanowią pewien przedsmak tego, co szykuje Marvel z okazji swojej okrągłej rocznicy.

MCU plakaty postaci Fot. foto: screen ze strony reddit.com

Napisy, które jesteśmy w stanie dojrzeć na niektórych plakatach, pozwalają sądzić, że cała seria grafik zostanie zaprezentowana pod hasłem „Więcej niż bohater” (na plakacie Iron Mana widzimy napis „więcej niż kostium”, a na plakacie Kapitana Ameryki – „więcej niż tarcza”). Marvel nie zdradził jednak, kiedy i w jakich okolicznościach zamierza oficjalnie zaprezentować ją światu. Pewne jest natomiast, że nie są to żadne przeróbki fanów, gdyż już na początku lutego 2018 podobna animacja pojawiła się na telebimie w Nowym Jorku.

Kolor włosów Czarnej Wdowy i istniejące oko Thora jasno sugerują też, że nie są to plakaty promujące film „Avengers: Infinity War”, który trafi na ekrany 26 kwietnia 2018 roku. Można więc zakładać, że Marvel szykuje coś specjalnego na zbliżający się wielkimi krokami 14 kwietnia 2018, kiedy minie równe 10 lat od pierwszej premiery filmu z MCU. Na razie są to jednak tylko przypuszczenia, pozostaje nam więc cieszyć oczy miniaturowymi wersjami plakatów i czekać na ich oficjalne udostępnienie.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.