Marvel stworzy animowana wersję komiksu „Moon Girls and Devil Dinosaur”

Sergiusz Kurczuk
21.02.2018 14:34
Marvel stworzy animowana wersję komiksu „Moon Girls and Devil Dinosaur” Fot. Moon Girl and Devil Dinosau #1

Kolejna komiksowa postać doczeka się własnego serialu animowanego. Tym razem na jednym z kanałów Disneya zobaczymy Moon Girl i jej prehistorycznego przyjaciela o uroczym imieniu Devil Dinosaur. 

Swoje animowane przygody dostało już wielu superbohaterów znanych z komiksów Marvela. Od kiedy Disney przejął wydawnictwo i tym samym prawa do większości postaci, możemy oglądać rysunkowe historie ze Spider-Manem, Avengersami, Strażnikami Galaktyki, a nawet Deadpoolem w rolach głównych. Animowana adaptacja przygód tak słynnych postaci nie powinna nikogo dziwić. Jednak niebawem zobaczymy kreskówkę o bardzo niszowej bohaterce, która zadebiutowała na łamach komiksu niespełna dwa lata temu, bo w roku 2016. Mowa o Moon Girl i prehistorycznym gadzie znanym jako Devil Dinosaur

Moon Girls i Devil Dinosaur - kim są?

Komiks w komiksie główną bohaterką jest 9-letnia Lunella Lafayette - genialna dziewczynka, która spotyka w swoim życiu nietypowe zwierzę. Oprócz tego, że jest najmądrzejszym człowiekiem świata, zyskała też super moce, stając się jedną z NuHuman. Potrafi zamieniać się świadomością, ze swoim zwierzęcym towarzyszem. Devil Dinosaur pochodzi z alternatywnego wymiaru, zamieszkiwanego przez prehistoryczne gady. Jest zmutowanym dinozaurem z inteligencją równą przeciętnemu człowiekowi. Zadebiutował w roku 1978 i został stworzony przez legendarnego Jacka Kirby'ego. Przez wiele lat towarzyszem dinozaura był Moon Boy. Niestety bohater zginął, a jego miejsce zajęła Lunella, która ściągnęła zwierzaka na Ziemię. Od tej pory przeżywają zwariowane przygody, skierowane głównie do młodszych odbiorców.

Moon Girl and Devil Dinosaur #6 Fot. foto: Moon Girl and Devil Dinosaur #6

Jak donosi Deadline, serial jest na razie we wczesnej fazie produkcji. Produkcją „Moon Girls and Devil Dinosaur” mają zająć się Laurence Fishburne i Helen Sugland. Para jest związana z firmą Cinema Gypsy Productions, która od dawna współpracuje z ABC Studios. Aktor jest związany ze światem Marvela na jeszcze jednej płaszczyźnie. Niebawem zobaczymy go w roli doktora Billa Fostera w filmie „Antman and the Wasp”

To nie jedyna animowana produkcja skierowana do młodszych widzów, która w najbliższej przyszłości pojawi się w ofercie jednej ze stacji Disneya. Obecnie trwają prace nad filmem animowanym z serii „Marvel Rising”, w której zobaczymy mniej znanych bohaterów, między innymi zespół Secret Warriors. Na razie nie wiadomo, czy „Moon Girls and Devil Dinosaur” trafi na antenę Disney Channel, Disney XD czy Disney Junior. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.