30.07.2019 13:17

Marvel szuka transseksualnej aktorki, która wcieli się w transgenderową postać

Według najnowszych informacji trwa casting do jednego z nowych filmów lub seriali Marvela. Twórcy szukają transseksualnej aktorki, która zagra pierwszą trasngenderową postać w MCU.

Angela Asgard's Assassin #1
foto: Angela Asgard's Assassin #1

Szefowie Marvela od dawna obiecują, że w kinowym uniwersum pojawi się większe zróżnicowanie wśród bohaterów kolejnych produkcji. Nie chodzi jedynie o kolory skóry czy etniczność herosów, ale także ich płeć. Z tego powodu w jednym z nadchodzących tytułów zobaczymy transseksualną postać. Zagra ją transseksualistka, której obecnie poszukują przedstawiciele Marvel Studios.

Filmy Marvela - transseksualna postać w jednej z produkcji

Podczas San Diego Comic Con 2019 zapowiedziano nadchodzące filmy i seriale Marvel Studios. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings", "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", "Loki", "Hawkeye", "Eternals" czy "Thor: Love and Thunder". Zobaczymy więc wiele superbohaterek, pierwszego azjatyckiego herosa i bohatera homoseksualnego oraz postać niesłyszącą. Pojawi się też bohaterka transgenderowa. Tak przynajmniej wynika z informacji podanych przez portal GWW.

Według doniesień twórcy MCU szukają kobiety trans w weku 20-30 lat o dowolnym pochodzeniu etnicznym do roli "Jessiki". Na razie nie wiadomo czy to rzeczywiste imię postaci, czy kryptonim, mający uchronić przed przeciekiem dotyczącym fabuły jednej z nadchodzących produkcji. Fani jednak i tak podejrzewają, o którym filmie mowa. Według domysłów chodzi o 4. część Thora. Spekulacje wynikają z analizy komiksów Marvela i znalezienia odpowiednika transseksualnej postaci, która pasowałaby do jednego z tytułów Fazy Czwartej.

Angela Queen of Hel #2

Chodzi o bohaterkę imieniem Sera, która zadebiutowała w 1. numerze komiksu "Angela: Asgard's Assassin" z 2015 roku. Sera jest przedstawicielką niewielkiej grupy zwanej Anchorite. Należą do niej męskie anioły bez skrzydeł, które zamieszkują wnętrze świątyni w Heaven - ukrytego 10. królestwa Odyna. Sera była jedyną przedstawicielką Anchorite identyfikującą się jako kobieta, przy okazji będąc jedną z nielicznych transpłciowych bohaterek Domu Pomysłów.

materiały prasowe/Marvel Studios
materiały prasowe/Marvel Studios
Przeczytaj także Jak Natalie Portman będzie wyglądała jako Thor?

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera?

Jeśli przypuszczenia fanów by się sprawdziły, w 4. części przygód Thora, poznalibyśmy kolejny sekret Odyna, skrywany przed jego poddanymi i najbliższymi - 10. królestwo aniołów, które zbuntowało się przeciwko Wszechojcu i po krwawych walkach z Asgardem odcięło się od drzewa życia zwanego Yggdrasil. To natomiast oznacza, że oprócz Sery, zobaczymy prawdopodobnie zagubioną siostrę Thora - Angelę. Nie wykluczone, że komiksowa fabuła będzie jedynie inspiracją do stworzenia zupełnie innej historii.

Film wyreżyseruje Taika Waititi - nowozelandzki reżyser, stojący za sukcesem "Thora: Ragnarok". W rolach głównych ponownie zobaczymy Chrisa Hemswortha, Tessę Thompson oraz Natalie Portman, która tym razem przejmie miano tytułowego bohatera. Premiera "Thor: Love and Thunder" została zaplanowana na 5 listopada 2021 roku.

Zobacz też: "Eternals": Salma Hayek skomentowała zmianę płci bohatera, w którego wcieli się w nowym filmie Marvela

Tagi: News Thor Marvel Marvel Comics LGBT