Marvel szuka transseksualnej aktorki, która wcieli się w transgenderową postać

30.07.2019 13:17
1 Fot. Angela Asgard's Assassin #1

Według najnowszych informacji trwa casting do jednego z nowych filmów lub seriali Marvela. Twórcy szukają transseksualnej aktorki, która zagra pierwszą trasngenderową postać w MCU.

Szefowie Marvela od dawna obiecują, że w kinowym uniwersum pojawi się większe zróżnicowanie wśród bohaterów kolejnych produkcji. Nie chodzi jedynie o kolory skóry czy etniczność herosów, ale także ich płeć. Z tego powodu w jednym z nadchodzących tytułów zobaczymy transseksualną postać. Zagra ją transseksualistka, której obecnie poszukują przedstawiciele Marvel Studios.

Filmy Marvela - transseksualna postać w jednej z produkcji

Podczas San Diego Comic Con 2019 zapowiedziano nadchodzące filmy i seriale Marvel Studios. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings", "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", "Loki", "Hawkeye", "Eternals" czy "Thor: Love and Thunder". Zobaczymy więc wiele superbohaterek, pierwszego azjatyckiego herosa i bohatera homoseksualnego oraz postać niesłyszącą. Pojawi się też bohaterka transgenderowa. Tak przynajmniej wynika z informacji podanych przez portal GWW.

Według doniesień twórcy MCU szukają kobiety trans w weku 20-30 lat o dowolnym pochodzeniu etnicznym do roli "Jessiki". Na razie nie wiadomo czy to rzeczywiste imię postaci, czy kryptonim, mający uchronić przed przeciekiem dotyczącym fabuły jednej z nadchodzących produkcji. Fani jednak i tak podejrzewają, o którym filmie mowa. Według domysłów chodzi o 4. część Thora. Spekulacje wynikają z analizy komiksów Marvela i znalezienia odpowiednika transseksualnej postaci, która pasowałaby do jednego z tytułów Fazy Czwartej.

2 Fot. foto: Angela Queen of Hel #2

Chodzi o bohaterkę imieniem Sera, która zadebiutowała w 1. numerze komiksu "Angela: Asgard's Assassin" z 2015 roku. Sera jest przedstawicielką niewielkiej grupy zwanej Anchorite. Należą do niej męskie anioły bez skrzydeł, które zamieszkują wnętrze świątyni w Heaven - ukrytego 10. królestwa Odyna. Sera była jedyną przedstawicielką Anchorite identyfikującą się jako kobieta, przy okazji będąc jedną z nielicznych transpłciowych bohaterek Domu Pomysłów.

Przeczytaj także

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera?

Jeśli przypuszczenia fanów by się sprawdziły, w 4. części przygód Thora, poznalibyśmy kolejny sekret Odyna, skrywany przed jego poddanymi i najbliższymi - 10. królestwo aniołów, które zbuntowało się przeciwko Wszechojcu i po krwawych walkach z Asgardem odcięło się od drzewa życia zwanego Yggdrasil. To natomiast oznacza, że oprócz Sery, zobaczymy prawdopodobnie zagubioną siostrę Thora - Angelę. Nie wykluczone, że komiksowa fabuła będzie jedynie inspiracją do stworzenia zupełnie innej historii.

Film wyreżyseruje Taika Waititi - nowozelandzki reżyser, stojący za sukcesem "Thora: Ragnarok". W rolach głównych ponownie zobaczymy Chrisa Hemswortha, Tessę Thompson oraz Natalie Portman, która tym razem przejmie miano tytułowego bohatera. Premiera "Thor: Love and Thunder" została zaplanowana na 5 listopada 2021 roku.

Zobacz też: "Eternals": Salma Hayek skomentowała zmianę płci bohatera, w którego wcieli się w nowym filmie Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.