07.10.2019 11:56

Marvel ujawnił, jak będą wyglądali Thor i Strażnicy Galaktyki

Podczas New York Comic Con 2019 wydawnictwo Marvel Comics zaprezentowało przyszłość niektórych swoich komiksowych serii. Wśród nich znalazły się takie tytuły, jak i "Thor" i "Strażnicy Galaktyki".

Avengers: Infinity War
foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Chociaż Comic Cony od wielu lat zrzeszają głównie fanów filmów, seriali, gier i różnego rodzaju gadżetów związanych z ulubionymi seriami, wciąż odbywają się podczas nich spotkania skierowane do czytelników komiksów - czyli zjawiska, od którego te konwenty się zaczęły. Nie inaczej było w trakcie trwania New York Comic Con 2019. Swoje nowości zaprezentowało wydawnictwo Marvel. Wśród nadchodzących tytułów znały się komiksy "Thor" i "Guardians of the Galaxy".

"Thor" - jak będzie wyglądał bóg piorunów w 2020 roku?

W momencie, kiedy kino superbohaterskie zdominowało Hollywood, filmowe wydarzenia coraz bardziej zaczęły wpływać na komiksowe serie. I vice versa. Z tego powodu papierowy Thor w ostatnich miesiącach bardzo przypominał postać stworzoną przez Chrisa Hemswortha. Ten stan rzeczy zmieni się w niedalekiej przyszłości. Podczas konwentu pokazano, jak będzie prezentował się bóg piorunów w relaunchu nadchodzącej serii.

Thor #1

W 2020 roku zadebiutuje zupełnie nowa seria przygód Thora, za którą odpowiedzą Donny Cates, Matt Wilson i Nic Klein. Rysownik zaprezentował nowy kostium heorsa, który znacznie różni się od tego, do czego przywykli czytelnicy. Thor powróci do bardziej klasycznego uniformu, czerpiącego jednocześnie z ery Heroic Age. Są też ikoniczne długie włosy, ale brakuje charakterystycznego hełmu. W nowej historii Thor zajmie miejsce swojego ojca Odyna.

Foto: Foto" Paramount Pictures / Marvel Ente/Collection Christophel/East New
Foto: Foto" Paramount Pictures / Marvel Ente/Collection Christophel/East New
Przeczytaj także Których złoczyńców możemy się spodziewać w 4. części "Thora"?

Cates podzielił się na Twitterze kilkoma stronami z nadchodzącego numeru.

Widzimy na nich Thora, który spotkał się ze swoim bratem Lokim, walczącego u boku Avengers oraz zasiadającego na tronie Asgardu. Seria trafi do sprzedaży na początku 2020 roku.

Loki
Loki
Przeczytaj także Jak powstało uniwersum Marvela? Loki wyjawił zaskakującą prawdę na temat genezy świata

"Strażnicy Galaktyki" - nowy skład kosmicznej drużyny

To nie jedyna nowość Marvel Comics. Powstanie również nowa odsłona "Strażników Galaktyki", u których też zapowiadają się duże zmiany. Tym razem chodzi jednak o roszady personalne. Za nową serię "Guardians of the Galaxy" odpowiedzą Al Ewing i Juann Cabal. Wydawnictwo zaprezentowało okładkę pierwszego numeru komiksu.

Guardians of the Galaxy

W nowych przygodach kosmicznej drużyny zobaczymy zmieniony skład. Tak przynajmniej sugeruje okładka, przedstawiająca herosów, którzy w przeszłości mieli do czynienia z drużyną. Kosmiczną grupę najprawdopodobniej będą tworzyć Star-Lord, Rocket Raccoon, Moondragon, Phyla-Vell, Nova oraz Marvel Boy. Niewykluczone, że okazjonalnie zobaczymy również Cosmic Ghost Ridera, który dołączył do Dark Guardians Starfoxa. Zespół poszukuje Gamory, która uważa, że jest nową inkarnacją Thanosa. Czy dawni kompani córki Szalonego Tytana pomogą przyjaciółce?

Marvel Comics
Marvel Comics
Przeczytaj także Marvel zdradził, która postać będzie odpowiedzialna za zniszczenie komiksowego uniwersum

Dowiemy się za jakiś czas. Nowa seria "Guardians of the Galaxy" trafi do sprzedaży na początku roku 2020.

kadr z filmu Strażnicy Galaktyki
kadr z filmu Strażnicy Galaktyki
Przeczytaj także Nowy statek Strażników Galaktyki zostanie nazwany na cześć Davida Bowie'go

Zobacz też: Marvel ujawnił kraje nieprzyjazne dla mutantów. Czy wśród nich znajduje się Polska?

Tagi: News Strażnicy Galaktyki Thor Marvel Avengers: Infinity War Komiks Marvel Comics Avengers 4