Marvel ujawnił nową wersję Bractwa Złych Mutantów. Z kim zmierzą się X-Men?
Sergiusz Kurczuk
30.08.2018 11:18
Marvel ujawnił nową wersję Bractwa Złych Mutantów. Z kim zmierzą się X-Men? Fot. X-Men Legacy vol.1 #209

Bractwo Złych Mutantów to jedni z pierwszych przeciwników grupy X-Men. Na kartach komiksu „X-Men Blue” zadebiutowało nowe wcielenie drużyny złoczyńców. 

Chociaż dzisiaj nazwa Bractwo Złych Mutantów (Brotherhood of Evil Mutants) brzmi dość absurdalnie, w latach 60. budziła grozę w sercu niejednego czytelnika komiksów o X-Men. To właśnie członkowie tej grupy w pierwszych zeszytach „X-Men” należeli do czołówki przeciwników uczniów Charlesa Xaviera, co zresztą pojawiło się również w pierwszym fabularnym filmie o tych superbohaterach. Na przestrzeni lat przeszła wiele metamorfoz. Pierwszy skład powołał do życia sam Magneto. Dołączyli do niego Scarlet Witch i Quicksilver, którzy zostali wcieleni do drużyny siłą, Toad i Mastermind. Wkrótce kontrolę nad nowym wcieleniem Bractwa Złych Mutantów objęła Mystique. W kolejnych latach charakter i skład teamu wielokrotnie się zmieniał. W 34. numerze komiksu „X-Men Blue” pojawiła się najnowsza wersja Bractwa Złych Mutantów. Trzeba przyznać, że przed X-Manami staną naprawdę silni przeciwnicy.

„X-Men Blue” #34 - nowe Bractwo Złych Mutantów

Na kartach komiksu czytelnicy śledzą przygody oryginalnych członków X-Men, których Beast przetransportował do obecnych czasów, by naprawić błędy przeszłości. Młode wersje Cyclopsa, Marvel Girl, Beasta, Icemana i Angela szybko odnalazły się w nowej erze i przeżyły wiele niesamowitych przygód. Ostatnia zakończyła się spotkanie oko w oko z Magneto i jego nowymi sługami. 

Wydawnictwo Marvel Comics jakiś czas temu postanowiło przywrócić do życia klasyczne pomysły. Jednym z nich jest reaktywowanie Brotherhood of Evil Mutants z Magneto na czele. Powróciła nie tylko drużyna, ale również klasyczny kostium Mistrza Magnetyzmu oraz nowa wersja jego kryjówki - Asteroida M. Na ostatniej stronie komiksu zaprezentowano towarzyszy Magneto. Kto wchodzi w skład nowego Bractwa Złych Mutantów?

34 Fot. X-Men Blue

„X-Men Blue” #34 kto należy do nowego Bractwa Złych Mutantów?

Do grupy dołączył Bennet du Paris, lepiej znany jako Expodus. Nieśmiertelny mutant w przeszłości był oddanym sługą Magneto. Posiada ogromne moce psychiczne. Starym towarzyszem Mistra Magnetyzmu jest również Toad, który należał do oryginalnego Bractwa. Z czasem przeszedł na stronę dobra, ale najwyraźniej znowu zmienił zdanie. Ostatnio wykształcił nowe moce. Oprócz fizjonomii przypominającej płaza, posiada nadludzki refleks i silny język, którym może podpalać dowolne obiekty. Dobrze znaną mutantką jest również Marrow, która należała niegdyś do X-Men i X-Force. Członkini Morlocków potrafi zmienić swoje kości w broń. Innym dawnym X-Manem jest również Elixir - młody chłopak posiadający niezwykłą moc. Jedną ręką potrafi leczyć, a drugą zatruwać organizmy, których dotknie. Pojawiła się też dawna kochanka Xaviera - Amelia Voght. Mutantka nigdy nie zgadzała się z filozofią przywódcy X-Men. Umie zamieniać swoje ciało we mgłę oraz potrafi się teleportować. Pojawiła się również  Briar Raleigh - jedyna postać, która jest zwykłym człowiekiem. Raleigh należy do subkultury kultywującej Magneto, z którym od jakiegoś czasu wiąże ją skomplikowana relacja. 

Wszystkie wymienione wyżej postacie nie zgadzają się z wizją świata, głoszoną przez Profesora X. Podobnie jak Magneto uważają, że mutanci doznali już wystarczającej krzywdy ze strony ludzi i ich zadaniem jest bronić się, nie przebierając w środkach. Jak zakończy się spotkanie grupy Magneto z młodymi X-Manami? Prawdopodobnie kontynuacja tej historii pojawi się w zaplanowanym na październik komiksie „X-Men Black: Magneto” - miniserii poświęconej największym wrogom X-Men. One-shota napisze sam Chris Claremont - scenarzysta odpowiedzialny za najważniejsze historie o mutantach, które tworzył podczas swojego 16-letniego runu. Najnowszy film poświęcony grupie X-Men zatytułowany „Dark Phoenix”, zobaczymy już 14 lutego 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.