18.02.2020 15:42

Marvel zaprezentował, jak będzie wyglądał przeciwnik z filmu "Black Widow"

W sieci pojawiła się oficjalna grafika promocyjna, przedstawiająca Taskmastera - nowego przeciwnika, który zadebiutuje w filmie Marvel Studios "Black Widow".

Black Widow
foto: Marvel Studios/Ferrari Press/East News

Premiera filmu "Black Widow" zbliża się wielkimi krokami, ale o samej fabule i jej bohaterach wiemy tak naprawdę niewiele. Twórcy z Marvel Studos postanowili uchylić jednak rąbka tajemnicy i zaprezentować oficjalną grafikę, przedstawiającą nowego złoczyńcę w uniwersum - Taskmastera.

"Black Widow" - Taskmaster na oficjalnej grafice z filmu Marvela

W dotychczasowych zwiastunach Taskmaster pojawił się kilkukrotnie, ale do tej pory nie przemówił. Nie znamy więc motywacji tej postaci. Wiemy jednak, że jest niezwykle utalentowanym wojownikiem. Teraz dzięki grafice promującej "Black Widow", możemy zobaczyć kostium Taskmastera w pełnej krasie. Obrazek trafił na Twittera MCU Direct.

Wygląd filmowego złoczyńcy jest idealnym miksem komiksowego Taskmastera i konwencji filmowego uniwersum. Jego maska ma elementy czaszki, jak u oryginalnej postaci, całość stroju jest jednak bardziej zmodyfikowana i urealniona. Filmowy Taskmaster posiada kaptur, nie ma jednak długiej i niepraktycznej peleryny. Ciało chroni pancerz taktyczny, przypominający wyposażenie służb specjalnych.

Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU
Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU
Przeczytaj także Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU

Taksmaster dysponuje też mieczem i tarczą, która miota niczym Kapitan Ameryka. Ze zwiastunów wiemy, że doskonale strzela również z łuku, a zabawki z nadchodzącego filmu sugerują, że posiada też pazury podobne do broni Black Panthera. Wszystko wskazuje więc na to, że tajemniczy antagonista będzie przypominał swój papierowy odpowiednik.

Black Widow
Black Widow
Przeczytaj także "Black Widow": gwiazda kolejnej produkcji Marvela zdradziła, jak będzie wyglądał film

Komiksowy Taskmaster, czyli Tony Masters ma niesamowitą pamięć mięśniową. Wystarczy, że obejrzy nagranie herosa w akcji, by nauczyć się jego stylu walki. Potrafi też przewidywać ruchy swojego oponenta. Jest jednak druga strona medalu - na dłuższą metę nie pamięta tego, kim jest i co robi, więc w pewnym sensie jest postacią tragiczną. Czy w filmie będzie podobnie? Przekonamy się za jakiś czas.

Iron Man 2
Iron Man 2
Przeczytaj także "Black Widow": Robert Downey Jr. ponownie w roli Iron Mana

"Black Widow" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Cate Shortland trafi na ekrany kin już 1 maja 2020 roku. W roli głównej zobaczymy oczywiście Scarlett Johnasson. W pozostałych rolach wystąpią Rachel Weisz, David Harbour, Florence Pugh, O.T. Fagbenle oraz William Hurt.

Black Widow
Black Widow
Przeczytaj także "Black Widow": gwiazda kolejnej produkcji Marvela zdradziła, jak będzie wyglądał film

Zobacz też: "Black Widow": Robert Downey Jr. ponownie w roli Iron Mana

Tagi: Film Marvel Marvel Comics Czarna Wdowa