27.11.2019 14:51

Marvel zaprezentował pierwszego superbohatera Ziemi. Był nim dinozaur

Okazuje się, że Avengers bronili Ziemi na długo, zanim pojawili się na niej ludzie. W 26. numerze najnowszej serii o najpotężniejszych herosach Marvela, zadebiutował superbohater-dinozaur.

Avengers #26
foto: kadr z komiksu Avengers #26

Jeśli myślicie, że pierwszym superbohaterem Marvela był Namor The Sub-Mariner, to macie przestarzałe informacje, albo patrzycie z punktu widzenia chronologii wydawnictwa.  W historii uniwersum sprawa wygląda zupełnie inaczej. Okazuje się, że jednym z pierwszych superbohaterów Ziemi był tyranozaur.

Kto był pierwszym superbohaterem na Ziemi?

W komiksie "Avengers" #26 pojawiła się pierwsza inkarnacja herosa znanego jako Starbrand. Moc tego bohatera przechodzi na różne istoty, które odznaczają się niezwykłymi umiejętnościami. Twórcy nowej serii - Jason Aaron, Dale Keown, Andrea Sorrentino, Joe Weems, Cam Smith, Craig Yeung, Jason Keith, Erick Arciniega oraz Jay David Ramos, postanowili zaprezentować pierwsze ziemskie wcielenie Starbranda - dinozaurze. Do tej pory fani komiksów mieli okazję zetknąć się z Avengers, którzy bronili Ziemi miliony lat przed naszą erą. W ich składzie nie było jednak żadnych super kopalnianych gadów. 

Avengers 1000000 B.C.
Avengers 1000000 B.C.
Przeczytaj także Prehistoryczni Avengers powracają na łamy Marvel Comics

Akcja 26. numeru serii dzieje się 66 milionów lat przed naszą erą, kiedy asteroida uderza w prehistoryczną Ziemię. To zdarzenie zabija większą część istot żyjących na planecie, jednocześnie powodując przepływ nadnaturalnej energii, która w kolejnych tysiącleciach zasili niezliczoną ilość superbohaterów i złoczyńców Marvela. Część tej mocy postanowiła znaleźć nosiciela. Po poszukiwaniach udało się jej połączyć z umierającym tyranozaurem.

Avengers #26

Połączenie sprawiło, że zwierzę przeistoczyło się w jednego z pierwszych superbohaterów Ziemi napędzanych kosmiczna energią Starbranda. Prehistoryczny Starbrand bronił naszej planety przed rozmaitymi zagrożeniami, między innymi inwazją Kree. Prawdopodobnie działo się to w tym samym czasie, kiedy kosmici eksperymentowali na hominidach, w wyniku czego, stworzyli rasę Inhumans.

Avengers #26

Dinozaur dzięki kosmicznej energii był w stanie przetrwać miliony lat, jako strażnik Ziemi. To właśnie jego opieka sprawiła, że wiele gatunków zwierząt (w tym ludzi) mogło spokojnie rozwijać się w procesie ewolucji. W pewnym momencie heros został jednak uwięziony w pięknym ogrodzie przez okrutnych Deviants. Umierającego gada przez przypadek odkryli Vnn i jego ukochany Brrkk. To właśnie w tamtym momencie Vnn miał po raz pierwszy kontakt z mocą Starbranda i wkrótce przeistoczył się w superbohatera, przypominającego Hulka, który z czasem dołączył do Avengers sprzed miliona lat.

Avengers #26

Jak widać, twórcy komiksów nadal potrafią zaskoczyć pomysłami swoich wiernych czytelników. Niewykluczone, że na debiucie dinozaurzego Starbranda się nie skończy i wkrótce zobaczymy go ponownie w akcji.

House Of X #6
House Of X #6
Przeczytaj także Marvel zasugerował, że Wolverine, Jean Grey i Cyclops żyją w trójkącie

Zobacz też: Jak podnieść młot Thora? Gwenpool znalazła obrzydliwy sposób

Tagi: News Avengers Marvel Komiks Marvel Comics