23.10.2019 14:40

Marvel zasugerował, że Wolverine, Jean Grey i Cyclops żyją w trójkącie

W komiksie "X-Men" #1 pojawiła się podpowiedź obecnego statusu relacji odwiecznego trójkąta miłosnego Marvela. Wygląda na to, że Wolverine, Jean Grey i Cylops weszli na nowy poziom związku.

House Of X #6
foto: House Of X #6

Do sprzedaży trafiła zupełnie nowa seria poświęcona mutantom Marvela. Zrestartowany komiks "X-Men" to pokłosie wydarzeń ukazanych w "House of X" oraz "Power of X". Wygląda na to, że wrócenie do góry nogami życia homo superior dotyczy również ich relacji osobistych. 

"X-Men" #1 - Wolverine, Jean Grey i Cyclops żyją w trójkącie?

Każdy fan X-Men doskonale wie, że uczucie pomiędzy Scottem Summersem znanym lepiej jako Cyclops i Jean Grey wielokrotnie było przerywane przez Wolverine'a. Logan od samego początku krążył wokół pary i ewidentnie pociągał rudowłosą telepatkę. W pierwszym numerze nowej serii, zatytułowanej po prostu "X-Men", pojawiło się całkiem liberalne rozładowanie napięcia obecnego od lat pomiędzy komiksowymi bohaterami.

Uncanny X-Men 2018
Uncanny X-Men 2018
Przeczytaj także Marvel wskrzesił słynnego członka X-Men. O którego bohatera chodzi?

Jonathan Hickman w dwóch poprzednich tytułach o X-Men postanowił całkowicie zmienić status quo mutantów. Zmiana poszła jednak o wiele dalej, niż się wszystkim wydawało i dotarła nawet do osobistej relacji pomiędzy Cyclopsem, Jean Grey i Wolverinem. Tak przynajmniej sugeruje drobny szczegół, pojawiający się w pierwszym numerze "X-Men". Zeszyt został poświęcony rodzinie Summersów. Jednym z elementów numeru jest infografika, przedstawiająca dom rodu Cyclopsa. Na planie widzimy części wspólne, takie jak kuchnia czy jadalnia, ale pojawiają się też pokoje poszczególnych członków rodziny.

X-Men #1

Uwagę czytelników przykuły pomieszczenia numer 10, 11 i 12, należące kolejno do Cyclopsa, Wolverine'a i Jean Grey. Pokoje znajdują się obok siebie, ale co ciekawe w odróżnieniu do innych sal w budynku, są ze sobą połączone. I raczej nie wygląda to na przypadek, bo sypialnia Jean znajduje się w środku. Oznacza to, że bohaterowie bez problemu mogą przechodzić między swoimi pokojami, a to z kolei sugeruje, że członkowie X-Men żyją w trójkącie. To jedyne sensowne wytłumaczenie faktu, że Logan dostał kwaterę w domu Summersów.

House of X
House of X
Przeczytaj także Marvel ujawnił kraje nieprzyjazne dla mutantów. Czy wśród nich znajduje się Polska?

Jak widać, dynamika tej relacji przeszła dużą metamorfozę i jest skokiem w historii mutantów. Do tej pory Cyclops pełnił rolę "bezpiecznej przystani" dla Jean, a Wolverine był ewentualną "dziką" odskocznią. Tego typu sytuacje pojawiały się nawet w alternatywnych liniach czasowych. Do tej pory nie widzieliśmy jednak tak nowatorskiego podejścia do znajomości trio. Te domysły pokrywają się zresztą w scenie z szóstego numeru "House of X", w którym Logan przytula Scotta i Jean, racząc ich przy tym piwem. Wielu fanów uważa, że trójka po świętowaniu urzędowania Cichej Rady, udała się do swoich kwater, by uczcić niepodległość mutantów w bardziej intymny sposób.

X-Men
X-Men
Przeczytaj także Marvel pozwany za plagiat. Czy twórcy kreskówki "X-Men" ukradli motyw muzyczny z węgierskiego serialu?

Zobacz też: Top 10 najlepszych historii X-Men. Które pojawią się w MCU?

Tagi: News X-Men Wolverine Komiks Marvel Comics