Margot Robbie i Saoirse Ronan jako Elżbieta I i Maria Stuart w zwiastunie filmu „Mary, Queen of Scots”

Natalia Hluzow
12.07.2018 18:17
Margot Robbie i Saoirse Ronan jako Elżbieta I i Maria Stuart w zwiastunie filmu „Mary, Queen of Scots” Fot. kadr ze zwiastuna

Margot Robbie w roli Elżbiety I oraz Saoirse Ronan w roli Marii Stuart pojawiły się na królewskich plakatach oraz w pierwszym zwiastunie filmu „Mary, Queen of Scots”.

Już niebawem na ekrany kin trafi kolejna filmowa adaptacja historycznego konfliktu, jaki w XVI wieku toczyły ze sobą dwie młode i ambitne władczynie – Maria Stuart oraz Elżbieta I. Twórcy nowego filmu w rolach rywalek postanowili zatrudnić dwie piękne i zdolne aktorki z najwyższej hollywoodzkiej półki – Saoirse Ronan i Margot Robbie. Jak prezentują się na plakatach i w pierwszym zwiastunie „Mary, Queen of Scots”?

„Mary, Queen of Scots”: plakaty Margot Robbie i Saoirse Ronan

Plakaty „Mary, Queen of Scots” pojawiły się 11 lipca 2018 roku, zwiastując szybkie nadejście trailera filmu. Trzeba przyznać, że dostojne, dumne i piękne Robbie i Ronan wyglądają na nich naprawdę królewsko.

mary-queen-of-scots-poster-margot-robbie Fot. foto: materiały prasowe
mary-queen-of-scots-poster-saoirse-ronan Fot. foto: materiały prasowe

„Mary, Queen of Scots” – oficjalny zwiastun filmu z Margot Robbie i Saoirse Ronan

Zwiastun „Mary, Queen of Scots” wprowadza nas w dobrze znaną historię, której nową interpretację już niebawem zobaczymy na ekranach kin. Jak głosi hasło pojawiające się już na samym początku: toczy się ona w czasach królów, kiedy rządziły dwie królowe. Trailer jasno sugeruje, która będzie wygraną, a która przegraną w tym pojedynku o honor, godność i władzę. Dlatego też trudny sprawdzian czeka przede wszystkim Margot Robbie, która po raz kolejny rezygnuje ze swojego nieskazitelnego piękna na rzecz roli. Ponadto, mierzy się z tak utalentowanymi poprzedniczkami w roli Elżbiety I jak Cate Blanchett czy Judi Dench. Trailer zapowiada jednak, że nie ma się czego obawiać, gdyż - jak zwykle - radzi sobie świetnie. Zresztą podobnie jak Saoirse Ronan.

„Mary, Queen of Scots” ma być barwną opowieścią o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart, która już w wieku kilku lat została Delfiną Francji, a następnie – w wieku 16 lat – królową, by dwa lata później stać się już wdową. Na przekór tradycji odmówiła ponownego zamążpójścia, wróciła do Szkocji i odzyskała tron. Jednak wówczas Szkocja i Anglia były we władaniu Elżbiety I. Jak widzimy w pierwszym zwiastunie, nowy film będzie prezentował kobiety jako przyjaciółki, które poróżniła walka o władzę. Rzeczywistość była jednak nieco inna. Młode, ambitne rywalki przez lata prowadziły ze sobą wojnę pełną podstępnych gierek, zdrad, rebelii, spisków i manipulacji, w której ryzykowały wszystkim. 

maria stuart Fot. foto: kadr ze zwiastuna "Mary, Queen of Scots"

Film o Marii Stuart i Elżbiecie I – kiedy premiera?

Za realizację filmu odpowiadają brytyjska reżyserka teatralna i filmowa Josie Rourke oraz scenarzysta Michael Hirst, który ma już spore doświadczenie w tematyce monarchistycznej. Jest autorem scenariuszy do filmów „Elizabeth” i „Elizabeth: Złoty wiek” oraz seriali „Rodzina Borgiów” i „Wikingowie”, możemy być zatem spokojni o to, że poradzi sobie z budowaniem napięcia, piętrzeniem spisków i stworzeniem intrygujących, pełnokrwistych żeńskich postaci.

Prócz Margot Robbie i Saoirse Ronan w obsadzie pojawią się m.in. Guy Pearce, David Tennant, Gemma Chan, Jack Lowden i Ismael Cruz Cordova. Premiera „Mary, Queen of Scots” została zapowiedziana na 7 grudnia 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.