27.01.2020 10:30

"Maska 2" - Jim Carrey zgodził się powrócić w kontynuacji. Ma jeden warunek

"Maska" była przebojem lat 90. i wielu fanów filmu wciąż czeka na kontynuację. Jim Carrey, który wcielił się w zwariowanego bohatera, jest otwarty na powrót do jednej ze swoich najsłynniejszych ról. 

Maska
foto: kadr z filmu Maska

Jedną z gwiazd lat 90. był Jim Carrey. Aktor miał w tym okresie bardzo dobrą passę i wystąpił w wielu produkcjach, które przyniosły mu międzynarodową sławę. Zalicza się do niej "Maska" - adaptacja komiksu, która odniosła ogromny sukces. Od jakiegoś czasu plotkuje się o sequelu tej produkcji. Carrey wyraził zainteresowanie powrotem do roli Stanleya Ipkissa, który wieczorami przeistaczał się w szalonego awatara Lokiego.

"Maska 2" - Jim Carrey powróci do swojej słynnej roli?

Już za kilka tygodni do kin na całym świecie do kin wejdzie film "Sonic. Szybki jak błyskawica", w którym Carrey wciela się w złowieszczego Doktora Robotnika. Złoczyńca za wszelką cenę chce schwytać superszybkiego jeża Sonica, który przeniknął do naszego świata z alternatywnego wymiaru. Zbliżająca się premiera adaptacji słynnej serii gier Segi, była okazją do zapytania gwiazdora o powrót do roli w sequelu  "Maski". Co Carrey odpowiedział w rozmowie z  ComicBook.com?

"

Nie myślę w kategoriach sequeli ani innych rzeczy w tym stylu. To znaczy w przypadku "Sonica" jak najbardziej jest na to zgoda, bo nie rozwinęliśmy do końca mojego bohatera. Jeżeli chodzi o "Maskę", to musiałby zależeć od reżysera. To naprawdę zależy do reżysera. Nie chcę tego robić, tylko po to, żeby zrobić. Ale zrobiłbym to tylko, gdyby pojawił się jakiś szalony, wizjonerski filmowiec. Pewnie. "

Wygląda na to, że Carrey jest otwarty na ewentualną kontynuację przygód Maski. Na razie informacje o sequelu są jedynie nadziejami wiernych fanów filmu z 1994 roku. W "Masce" oprócz Carreya wystąpili Cameron Diaz, Peter Greene i Peter Riegert. Produkcja zarobiła 351 miliony dolarów przy koszcie 23 milionów. Popularność filmu sprawiła, że wkrótce powstał serial animowany, a w 2005 roku powołano do życia niskobudżetową drugą część pod tytułem "Dziedzic Maski", którą w zasadzie można traktować jako spin-off.

Maska
Maska
Przeczytaj także "Maska" doczeka się po latach kontynuacji z Jimem Carreyem w roli głównej?

"Sonic. Szybki jak błyskawica" - kiedy premiera?

Zanim Jim Carrey powróci do roli szalonego osobnika o zielonej głowie, zobaczymy go w roli wąsatego antagonisty superszybkiego jeża. Film "Sonic. Szybki jak błyskawica" zadebiutuje 12 lutego 2020 roku. W polskich kinach ukaże się 28 lutego. W produkcji reżyserowanej przez Jeffa Fowlera oprócz Carreya wystąpią James Marsden, Ben Schwartz, Tika Sumpter i Frank C. Turner.

kadry z filmu Maska i serialu Gotham
kadry z filmu Maska i serialu Gotham
Przeczytaj także Czy w nowej wersji "Maski" zobaczymy Jokera z serialu "Gotham"? Cameron Monaghan chciałby, żeby powstał remake filmu dla dorosłych widzów

Zobacz też: Baby Sonic nowym rywalem Baby Yody. Przekona was do obejrzenia filmu „Sonic. Szybki jak błyskawica”?

Tagi: News Maska Jim Carrey