"Matrix 4": Keanu Reeves zmienił fryzurę do roli? Co to oznacza dla fabuły filmu?

29.10.2020 10:46
"Matrix 4": Keanu Reeves zmienił fryzurę do roli? Co to oznacza dla fabuły filmu? Fot. . Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Keanu Reeves, który na początku XXI wieku trzykrotnie wcielał się w postać Neo, już niebawem powróci do roli Wybrańca w 4. odsłonie serii "Matrix". Jak będzie wyglądał i co mówi nam to o fabule nowego filmu Lany Wachowski?

Keanu Reeves w ostatnich dniach został dostrzeżony przez czujne oczy fanów z zupełnie nową fryzurą. Aktor, który jeszcze do niedawna zachowywał swój look Johna Wicka, teraz paraduje ze zgoloną głową. A fanom filmu "Matrix" nie trzeba tłumaczyć, z czym kojarzy się taka fryzura Neo...

Przeczytaj także

"Matrix 4": Czy Neo będzie podróżował w czasie?

Trwają zdjęcia do 4. części serii "Matrix", która już w przyszłym roku ma trafić na ekrany kin, jednak fabuła filmu wciąż owiana jest ścisłą tajemnicą. Nie dziwi więc, że fani cyberpunkowego hitu próbują na własną rękę domyślić się, o czym będzie "Matrix 4". Nowa fryzura Keanu Reevesa przynosi w tej kwestii bardzo ciekawe tropy.

Jeden z nich to (podejrzewane przez fanów już wcześniej) podróże w czasie. Keanu Reeves początkowo pojawiał się na planie nowego filmu z brodą i dłuższymi włosami, teraz ogolił się praktycznie na łyso. A wszyscy bardzo dobrze pamiętamy, że to właśnie tak (jak na zdjęciach powyżej) prezentował się Neo w 1999 roku w prawdziwym świecie. Jeśli więc grający go aktor część zdjęć spędził zarośnięty, a teraz powrócił do fryzury sprzed 20 lat, może to oznaczać, że Neo będzie cofał się w czasie. To potwierdzałoby z kolei teorię na temat pojawienia się młodego Morfeusza, którego miałby zagrać Yahya Abdul-Mateen II. Keanu Reeves zaprzeczył wprawdzie domysłom dotyczącym podróży w czasie, ale pamiętajmy, że w przypadku tak sekretnych projektów, aktorzy nie zawsze znają pełne plany twórców (patrz: "Gra o tron"), a włosy gwiazdora mówią coś zupełnie innego niż on sam.

Przeczytaj także

Nowa fryzura Keanu Reevesa może jednak sugerować też coś zupełnie odwrotnego. Jak pamiętamy z filmu "Matrix: Reaktywacja", Neo dowiaduje się od Architekta, że Matrix był już wielokrotnie restartowany, a każda wersja miała nowego Wybrańca. A jako że system pod koniec oryginalnej trylogii został ponownie uruchomiony, 20-lat starszy Reeves z brodą i długimi włosami może grać nowego "Thomasa Andersona" z matriksa, który budzi się do prawdziwego życia bez owłosienia (tak jak to miało miejsce w 1. części serii). Ta wersja fabuły jest z kolei zgodna z innymi zdjęciami z planu, które sugerują, że Trinity (Carrie-Ann Moss) ponownie będzie przewodniczką postaci granej przez Keanu Reevesa. 

Może też okazać się, że Keanu skończył już zdjęcia do "Matriksa 4" i chciał po prostu odświeżyć fryzurę. My stawiamy jednak na jedną z dwóch powyższych opcji, bo musicie przyznać, że ta byłaby najmniej ekscytującą wersją wydarzeń. 

 

"Matrix 4" - kiedy premiera?

Wyczekiwany "Matrix 4" z powodu pandemii koronawirusa trafi do kin nieco później niż oryginalnie planowano. Film Lany Wachowski, w którym do swoich ikonicznych ról powrócą Keanu Reeves i Carrie-Ann Moss ma trafić na ekrany 22 grudnia 2021 roku. W 4. odsłonie "Matriksa" obok znanych twarzy zobaczymy też nowe postaci, w które wcielą się Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff i Jessica Henwick.

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.