"Matrix 4": Znamy datę premiery wyczekiwanego filmu z Keanu Reevesem

13.12.2019 09:53
"Matrix 4": Znamy datę premiery wyczekiwanego filmu z Keanu Reevesem Fot. kadr z wideo

Warner Bros poinformował o dacie premiery czwartej części kultowego filmu sióstr Wachowskich. Kiedy "Matrix 4" wejdzie do kin?

Szczegóły na temat fabuły najnowszej części filmu Matrix póki co są owiane tajemnicą. Wiemy jednak, że do swojej kultowej roli Neo powróci Keanu Reeves. Z kolei w postać Trinity ponownie wcieli się Carrie-Anne Moss. Twórcy zdradzili także, że w obsadzie pojawi się Neil Patrick Harris, Jessica Henwick i Yahya Abdul-Mateen czy Jonathan Groff znany z serialu "Mindhunter".

Matrix 4. Kiedy premiera filmu z Keanu Reevesem?

Światową premierę filmu "Matrix 4" zaplanowano na 21 maja 2021 roku. W tym samym dniu Warner Bros miał udostępnić inny obraz, jednak ponoć wytwórnia wycofała go z harmonogramu. Najprawdopodobniej chodziło tu o "Akirę", której producentem ma być Leonardo DiCaprio.

Przeczytaj także

21 maja 2021 roku zapowiada się wyjątkowo szczególnie dla fanów Keanu Reevesa. Tego samego dnia do kin wejdzie również czwarta część "Johna Wicka". Produkcja to kolejny hitowy obraz, w którym aktor wcieli się w główną rolę. W sieci pojawiły się już pomysły, aby 21 maja stał się Światowym Dniem Keanu Reevesa. 

Pierwsza część Matrixa miała swoją premierę dokładnie 20 lat temu - w 1999 roku. Obie kontynuacje filmu "Matrix: Reaktywacja" oraz "Matrix: Rewolucje" weszły do kin 4 lata później i zostały stworzone przez siostry Wachowskie. Produkcje zarobiły wspólnie przez lata aż 1,6 miliarda dolarów na całym świecie. 

Zobacz też: "Matrix 4": gwiazdor "Aquamana" w jednej z głównych ról 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.