27.02.2020 09:18

"Matrix 4" - eksplozja na planie uszkodziła część San Francisco

Tworzenie wysokobudżetowych blockbusterów w prawdziwych miastach zawsze wiąże się z ryzykiem. Takowe podjęli twórcy "Matriksa 4", którzy przypadkiem uszkodzili część infrastruktury miejskiej w San Francisco.

Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss
foto: United Archives/ East News

Nowy "Matrix 4" ma ogromne oczekiwania od fanów, którzy wciąż pamiętają niesamowite sceny akcji z pierwszej części serii. Niestety, wysokooktanowa akcja na planie filmu nie była zbyt przyjemna dla mieszkańców San Francisco. Jak podaje NBC Bay Area, sporo osób czuje pewien niepokój związany z produkcją. Wśród nich znalazła się m.in. grupa budowlańców, którym jedna z eksplozji na planie stopiła plastik o wartości 2 tysięcy dolarów. Ten miał zostać użyty do zakrycia billboardu.

Eksplozja na planie Matriksa 4 powoduje straty w San Francisco

Plastik budowlańców nie był jedyną straconą rzeczą, ponieważ eksplozja była na tyle potężna, że stopiła też plastikowe pokrywki w lampach budowlanych. Na temat sytuacji wypowiedział się w NBC jeden z pracowników firmy:

"

Po prostu zobaczyliśmy roztopiony plastik i nie wiedzieliśmy, co się z nim stało. Zadzwoniliśmy do naszego menadżera i on nam powiedział, że była jakaś eksplozja na potrzeby filmu. "

Matrix
Matrix
Przeczytaj także Keanu Reeves jako Neo na nowym nagraniu z planu "Matriksa 4" [WIDEO]

Mieszkanka San Francisco, Marianne Sarrazin zdecydowanie mniej przejęła się całą sytuacją:

"

Cóż, różne biznesy mają różne strony. Oni podobno mocno się zabezpieczają, ale różnie bywa. Jednak jeżeli pokryją koszta napraw, to mnie to nie przeszkadza. "

Inna obywatelka San Fran, Carol Dickerson stwierdziła, że obserwowanie pracy załogi filmowej było doświadczeniem surrealistycznym:

"

Kiedy popatrzyłam przez okno i zdałam sobie sprawę, że helikopter był tak blisko, to pomyślałam: "O nie, mam nadzieję, że to się nie skończy, jak w Szklanej pułapce, kiedy śmigłowiec uderzył w budynek". Ale nie, naprawdę się starali, by było bezpiecznie. "

Reżyserką, scenarzystką i jedną z producentek jest Lana Wachowski. Nie wiemy, czemu w pracy nad "Matriksem 4" nie pomaga jej siostra, Lilly. Film ma zadebiutować w kinach 21 maja 2021 roku.

Matrix
Matrix
Przeczytaj także Neo i Trinity powrócili! Zobacz Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss na nagraniu z planu "Matriksa 4"
Tagi: News Matrix