"Matrix 4" - eksplozja na planie uszkodziła część San Francisco

27.02.2020 09:18
"Matrix 4" - eksplozja na planie uszkodziła część San Francisco Fot. United Archives/ East News

Tworzenie wysokobudżetowych blockbusterów w prawdziwych miastach zawsze wiąże się z ryzykiem. Takowe podjęli twórcy "Matriksa 4", którzy przypadkiem uszkodzili część infrastruktury miejskiej w San Francisco.

Nowy "Matrix 4" ma ogromne oczekiwania od fanów, którzy wciąż pamiętają niesamowite sceny akcji z pierwszej części serii. Niestety, wysokooktanowa akcja na planie filmu nie była zbyt przyjemna dla mieszkańców San Francisco. Jak podaje NBC Bay Area, sporo osób czuje pewien niepokój związany z produkcją. Wśród nich znalazła się m.in. grupa budowlańców, którym jedna z eksplozji na planie stopiła plastik o wartości 2 tysięcy dolarów. Ten miał zostać użyty do zakrycia billboardu.

Eksplozja na planie Matriksa 4 powoduje straty w San Francisco

Plastik budowlańców nie był jedyną straconą rzeczą, ponieważ eksplozja była na tyle potężna, że stopiła też plastikowe pokrywki w lampach budowlanych. Na temat sytuacji wypowiedział się w NBC jeden z pracowników firmy:

Po prostu zobaczyliśmy roztopiony plastik i nie wiedzieliśmy, co się z nim stało. Zadzwoniliśmy do naszego menadżera i on nam powiedział, że była jakaś eksplozja na potrzeby filmu.

Przeczytaj także

Mieszkanka San Francisco, Marianne Sarrazin zdecydowanie mniej przejęła się całą sytuacją:

Cóż, różne biznesy mają różne strony. Oni podobno mocno się zabezpieczają, ale różnie bywa. Jednak jeżeli pokryją koszta napraw, to mnie to nie przeszkadza.

Inna obywatelka San Fran, Carol Dickerson stwierdziła, że obserwowanie pracy załogi filmowej było doświadczeniem surrealistycznym:

Kiedy popatrzyłam przez okno i zdałam sobie sprawę, że helikopter był tak blisko, to pomyślałam: "O nie, mam nadzieję, że to się nie skończy, jak w Szklanej pułapce, kiedy śmigłowiec uderzył w budynek". Ale nie, naprawdę się starali, by było bezpiecznie.

Reżyserką, scenarzystką i jedną z producentek jest Lana Wachowski. Nie wiemy, czemu w pracy nad "Matriksem 4" nie pomaga jej siostra, Lilly. Film ma zadebiutować w kinach 21 maja 2021 roku.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.