27.12.2019 10:55

"Matrix 4": gwiazdor "Aquamana" i "Watchmen" zagra Morfeusza

Twórcy kontynuacji "Matriksa" wybrali odtwórcę młodego Morfeusza. Do obsady czwartej części serii dołączył Yahya Abdul-Mateen II znany z "Aqumanana" i "Watchmen".

Matrix
foto: kadr z filmu Matrix

Chociaż film "Matrix 4" jest owiany tajemnicą, twórcy postanowili uchylić jej rąbka. Według najnowszych informacji Yahya Abdul-Mateen II wcieli się w młodego Morfeusza. 

"Matrix 4" - Yahya Abdul-Mateen II jako młody Morfeusz

Aktor powinien być dobrze znany wszystkim fanom DC. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wystąpił w dwóch produkcjach opartych na komiksach tego wydawnictwa. W 2018 roku zagrał w hicie Warner Bros. "Aquaman", gdzie wcielił się w Black Mantę. Ostatnio abonenci HBO mogli go oglądać w serialu "Watchmen" w roli Doktora Manhattana. Teraz przed młodym aktorem czeka kolejne wyzwanie - wcielenie się w jednego z głównych bohaterów kultowego Matriksa.

Aquaman
Aquaman
Przeczytaj także "Matrix 4": gwiazdor "Aquamana" w jednej z głównych ról

Yahya Abdul-Mateen II dostał angaż do powstającego filmu w październiku 2019 roku. Postać, którą zagra, trzymano w tajemnicy. Jak podaje The Illuminerdi, czytując źródło związane z produkcją "Matriksa 4", gwiazdor wcieli się w młodą wersję Morfeusza. O tym, że zobaczymy młodszych bohaterów, było wiadomo od dawna. Nie oznacza to jednak, że w filmie nie wystąpią dobrze znani aktorzy. W obsadzie są obecni zarówno Keanu Reeves (Neo), jak i Carrie-Anne Moss (Trinity). Na razie nie wiadomo, czy powróci oryginalny odtwórca Morfeusza Laurence Fishburne

Foto: Rex Features/East News
Foto: Rex Features/East News
Przeczytaj także Keanu Reeves rozpoczął przygotowania do nowych odsłon "Johna Wicka" i "Matriksa" [FOTO]

"Matrix 4" - kiedy premiera?

Pierwsze oficjalne informacje na temat czwartej części kultowej serii pojawiły się w sierpniu 2019 roku. Wcześniej krążyły jednak plotki i spekulacje dotyczące ewentualnej kontynuacji "Matriksa". Film wyreżyseruje Lana Wachowski. W pozostałych rolach wystąpią Jada Pinkett Smith, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick oraz Jonathan Groff. Premiera "Matriksa 4" została wyznaczona na 21 maja 2021 roku. 

 21 maja 2021 roku dniem Keanu Reevesa. Do kin wchodzą wtedy "Matrix 4" i "John Wick 4"
 21 maja 2021 roku dniem Keanu Reevesa. Do kin wchodzą wtedy "Matrix 4" i "John Wick 4"
Przeczytaj także 21 maja 2021 roku dniem Keanu Reevesa. Do kin wchodzą wtedy "Matrix 4" i "John Wick 4"

Zobacz też: Znamy roboczy tytuł "Matriksa 4". Jak brzmi? 

Tagi: News Laurence Fishburne Matrix Keanu Reeves