"Matrix 4": gwiazdor "Aquamana" w jednej z głównych ról
10.10.2019 09:07
"Matrix 4": gwiazdor "Aquamana" w jednej z głównych ról Fot. kadr z filmu Aquaman

Według najnowszych informacji na temat "Matrixa 4", do obsady dołączył znany z "Aquamana" Yahya Abdul-Mateen II. Czy to właśnie on wcieli się w Morfeusza?

Plotki o czwartej części "Matrixa" krążyły od jakiegoś czasu, ale kiedy Lana Wachowski potwierdziła udział w przedsięwzięciu i okazało się, że w filmie wystąpią Keanu Reeves i Carrie-Ann Moss, fanom trudno było uwierzyć w doniesienia. Produkcja powstaje, a obsada się powiększa. Do gwiazd oryginalnej trylogii dołączył właśnie Yahya Abdul-Mateen II - aktor znany z roli Black Manty w "Aquamanie". W kogo się wcieli?

"Matrix 4" - Yahya Abdul-Mateen II w jednej z głównych ról

Jak podaje Variety, reżyserka od kilku tygodni spotykała się z różnymi aktorami, by wybrać nazwiska do głównej obsady. Według portalu casting wygrał Yahya Abdul-Mateen II. Na razie nie wiadomo, w kogo się wcieli, ale według poprzednich doniesień twórcy filmu szukali odtwórcy młodego Morfeusza.

Zobacz też: "Matrix 4" - trwają poszukiwania aktora do roli młodego Morfeusza. Wśród kandydatów jest gwiazdor Marvela

W oryginalnej serii w Morfeusza wcielał się Laurence Fishburne, którego nazwisko oficjalnie do tej pory nie pojawiło się w obsadzie "Matrixa 4". Prawdopodobnie aktor pojawi się w filmie, ponieważ równolegle trwają poszukiwania odtwórcy młodego Neo, a przecież Reeves jest związany z produkcją od samego początku.

Przeczytaj także

Yahya Abdul-Mateen II zasłynął rolą antagonisty Aquamana z filmu Warner Bros. z 2018 roku. Aktor wystąpił też w horrorze "To my" Jordana Peele'a. Abdul-Mateen II wystąpi również w filmie "The Trial of the Chicago 7", opowiadającym o ruchu Czarnych Panter oraz nowym wcieleniu "Candymana". Obie produkcje zadebiutują w 2020 roku.

Przeczytaj także

Co ciekawe, podobno Warner Bros. pracuje nad dwoma filmami osadzonymi w uniwersum "Matrixa". Na razie nie podano jednak żadnych szczegółów na temat drugiego tytułu. Nie wykluczone, że będzie to prequel oryginalnego "Matrixa".

Zobacz: Keanu Reeves skomentował kontynuację "Matrixa". Co sądzi aktor?

"Matrix 4" - kiedy premiera?

Twórcy trzymają większość szczegółów na temat filmu w tajemnicy. Oprócz Lany Wachowski w roli reżyserki, w powstawanie "Matrixa 4" zaangażowani są również Aleksandar Hemon oraz David Mitchell, którzy zajmą się scenariuszem. Produkcją zajmie się Grant Hill. Zdjęcia mają ruszyć w 2020 roku. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się praca na planie. Film trafi do kin prawdopodobnie w roku 2022.

Zobacz też: Znamy roboczy tytuł "Matriksa 4". Jak brzmi?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.