10.10.2019 09:07

"Matrix 4": gwiazdor "Aquamana" w jednej z głównych ról

Według najnowszych informacji na temat "Matrixa 4", do obsady dołączył znany z "Aquamana" Yahya Abdul-Mateen II. Czy to właśnie on wcieli się w Morfeusza?

Aquaman
foto: kadr z filmu Aquaman

Plotki o czwartej części "Matrixa" krążyły od jakiegoś czasu, ale kiedy Lana Wachowski potwierdziła udział w przedsięwzięciu i okazało się, że w filmie wystąpią Keanu Reeves i Carrie-Ann Moss, fanom trudno było uwierzyć w doniesienia. Produkcja powstaje, a obsada się powiększa. Do gwiazd oryginalnej trylogii dołączył właśnie Yahya Abdul-Mateen II - aktor znany z roli Black Manty w "Aquamanie". W kogo się wcieli?

"Matrix 4" - Yahya Abdul-Mateen II w jednej z głównych ról

Jak podaje Variety, reżyserka od kilku tygodni spotykała się z różnymi aktorami, by wybrać nazwiska do głównej obsady. Według portalu casting wygrał Yahya Abdul-Mateen II. Na razie nie wiadomo, w kogo się wcieli, ale według poprzednich doniesień twórcy filmu szukali odtwórcy młodego Morfeusza.

Zobacz też: "Matrix 4" - trwają poszukiwania aktora do roli młodego Morfeusza. Wśród kandydatów jest gwiazdor Marvela

W oryginalnej serii w Morfeusza wcielał się Laurence Fishburne, którego nazwisko oficjalnie do tej pory nie pojawiło się w obsadzie "Matrixa 4". Prawdopodobnie aktor pojawi się w filmie, ponieważ równolegle trwają poszukiwania odtwórcy młodego Neo, a przecież Reeves jest związany z produkcją od samego początku.

Matrix
Matrix
Przeczytaj także "Matrix 4" - trwają poszukiwania odtwórcy młodego Neo. Ktoś zastąpi Keanu Reevesa?

Yahya Abdul-Mateen II zasłynął rolą antagonisty Aquamana z filmu Warner Bros. z 2018 roku. Aktor wystąpił też w horrorze "To my" Jordana Peele'a. Abdul-Mateen II wystąpi również w filmie "The Trial of the Chicago 7", opowiadającym o ruchu Czarnych Panter oraz nowym wcieleniu "Candymana". Obie produkcje zadebiutują w 2020 roku.

To my
To my
Przeczytaj także "To my" - nawiązania do znanych horrorów w nowym filmie Jordana Peele'a

Co ciekawe, podobno Warner Bros. pracuje nad dwoma filmami osadzonymi w uniwersum "Matrixa". Na razie nie podano jednak żadnych szczegółów na temat drugiego tytułu. Nie wykluczone, że będzie to prequel oryginalnego "Matrixa".

Zobacz: Keanu Reeves skomentował kontynuację "Matrixa". Co sądzi aktor?

"Matrix 4" - kiedy premiera?

Twórcy trzymają większość szczegółów na temat filmu w tajemnicy. Oprócz Lany Wachowski w roli reżyserki, w powstawanie "Matrixa 4" zaangażowani są również Aleksandar Hemon oraz David Mitchell, którzy zajmą się scenariuszem. Produkcją zajmie się Grant Hill. Zdjęcia mają ruszyć w 2020 roku. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się praca na planie. Film trafi do kin prawdopodobnie w roku 2022.

Zobacz też: Znamy roboczy tytuł "Matriksa 4". Jak brzmi?

Tagi: News Matrix Aquaman Keanu Reeves