"Matrix 4" i nowe części "Avatara" z opóźnieniem. Wstrzymano prace nad filmami

17.03.2020 11:23
"Matrix 4" i nowe części "Avatara" z opóźnieniem. Wstrzymano prace nad filmami Fot. 20th Century Fox Licensing/Merch/EAST NEWS

Dwie kolejne superprodukcje nie zostaną zrealizowane z powodu zagrożenia spowodowanego koronawirusem. Tym razem padło na nowego "Matriksa" i nowe części "Avatara".

Koronawirus silnie uderzył w przemysł filmowy. Premiery superprodukcji, które miały przynieść olbrzymie dochody, zostały przesunięte lub odwołane. Podobny los spotkał filmy i seriale, które są (a raczej były) na etapie realizacji. Teraz do tego grona dołączyły dwa wielkie tytuły - "Matrix 4" i "Avatar".

"Matrix 4" i nowe części "Avatara" z opóźnieniem

"Avatar 2" i "Avatar 3" kręcone były w Nowej Zelandii, jednak jak poinformował ich producent - prace na planie zostały wstrzymane. Na obecną chwilę nie wiadomo, kiedy ekipa wróci na plan. Jon Landau zapewnił jednak, że twórcy nie zawieszają broni całkowicie - specjaliści od efektów specjalnych mają pracować bez zbędnych przeszkód. 

Przeczytaj także

Podobny los spotkał nowego "Matriksa". Ekipa filmowa przeniosła się niedawno z San Francisco do Berlina, gdzie miały właśnie ruszyć zdjęcia. Studio Warner Bros. doszło jednak do wniosku, że jest to zbyt ryzykowne, z uwagi na zagrożenie za strony koronawirusa. Prace wstrzymano do odwołania.

Na obecną chwilę nie wiemy, jak przerwy w realizacji wpłyną na planowane premiery wszystkich produkcji, których dotknęła pandemia. 

Zobacz też: Gwiazdor "Gry o tron" i "Wiedźmina" zarażony koronawirusem. Zaapelował do fanów o ostrożność 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.