11.05.2019 14:02

"Matrix 4" jednak nie powstaje? Reżyser "Johna Wicka" został "źle zrozumiany"

Chad Stahelski, który pracował przy trylogii "Matrix" jako koordynator wyczynów kaskaderskich powiedział niedawno, że Wachowskie pracują nad nowym "Matriksem". Wygląda na to, że reżyser "Johna Wicka" zdradził za dużo informacji.

Matrix
foto: kadr z filmu "Matrix"

W piątek 10 maja 2019 roku napisaliśmy o tym, że powstaje nowa część "Matriksa", która będzie kontynuacją i rozwinięciem wątków przedstawionych w oryginalnej trylogii stworzonej przez siostry Wachowskie. Źródłem informacji był wywiad YahooUK z Chadem Stahelskim, który promuje obecnie "Johna Wicka 3" z Keanu Reevesem w roli głównej. Panowie znają się własnie z pracy nad "Matriksem" - Stahalski czasami występował jako dubler aktora w scenach akcji. 

Matrix 4 jednak tylko plotką?

Z tej okazji dziennikarze zapytali Stahelskiego o rzekomą kontynuację "Matriksa", która jest zapowiadana od 2017 roku. Reżyser-kaskader wyznał, że trwają już prace nad projektem i zaangażowana jest w nie na pewno Lilly Wachowska - Stahelski nie wiedział jednak, czy Lana również będzie brała udział w realizacji nowego filmu z serii. Artysta zdradził również, że byłby gotowy "rzucić się pod samochód", gdyby tylko siostry Wachowskie poprosiłyby go o pomoc w tworzeniu produkcji. 

Jednak jak informuje Slashfilm.com, słowa reżysera zostały źle zrozumiane. Rzecznicy prasowi Stahelskiego opublikowali bowiem oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśnili, że Stahelski odnosił się do hipotetycznego scenariusza, w którym Wachowskie byłyby zaangażowane w produkcję. Nie potwierdził jednak, że na pewno takowy projekt powstaje, a nawet jeżeli tak, to siostry oficjalnie nie biorą w nim udziału. 

Do sytuacji odniósł się również jeden ze scenarzystów "Matriksa". Zak Penn napisał na Twitterze, że nie może się odnieść do całej sytuacji, ale kazał uważać na słowa, bo "to jest Hollywood - nic nie jest pewnie, dopóki kamery nie nagrywają aktorów na planie":

Wygląda na to, że cała sytuacja wymknęła się nieco spod kontroli twórców i jedyne, co mogli zrobić, to uciszyć Stahelskiego. Przyszłość "Matriksa" jest zatem niepewna - w przeciwieństwie do filmu w reżyserii Chada Stahelskiego, czyli "Johna Wicka 3". Ostatnia część trylogii o płatnym zabójcy zadebiutuje w kinach już 17 maja 2019 roku.  

Tagi: News Matrix