"Matrix 4" zrewolucjonizuje kino? Tak twierdzi jedna z gwiazd produkcji

Natalia Hluzow
13.10.2020 16:03
"Matrix 4" zrewolucjonizuje kino? Tak twierdzi jedna z gwiazd produkcji Fot. . East News

Jessica Henwick, gwiazda produkcji "Matrix 4", twierdzi, że nadchodzący film Lany Wachowski ma szanse dokonać tego, co przed ponad 20 laty udało się pierwszej części serii - nadać nowy kierunek kinu akcji i zrewolucjonizować gatunek sci-fi.

"Matrix" z 1999 roku to jeden z najważniejszych filmów w historii kina, który na przestrzeni ostatnich 20 lat poddawany był niezliczonej ilości analiz i interpretacji, a swoją warstwą wizualną i stroną techniczną wprawił w osłupienie zarówno krytyków, jak i masową publiczność. Słynny efekt "bullet time" wykorzystany w scenie, w której Neo w spowolnionym tempie unika pocisków wystrzeliwanych w jego kierunku czy ujęcie ukazujące Wybrańca zatrzymującego kule siłą umysłu to tylko niektóre przykłady elementów filmu "Matrix", które na stałe weszły do kanonu filmowego i były wielokrotnie naśladowane w innych filmach akcji, fantasy i science fiction. 

Przeczytaj także

W 2019 roku, po 20 latach od premiery pierwszej części serii, oficjalnie ogłoszono, że powstaje "Matrix 4". I choć wciąż niewiele wiadomo o fabule filmu, który ma być kontynuacją poprzednich części "Matriksa", jedna z jego gwiazd, Jessica Henwick, w wywiadzie dla Comicbook.com zdradziła, że innowacyjność filmu Lany Wachowski ma szanse uczynić "Matriksa 4"... "Matriksem" naszych czasów.

MC_17_0100566 Fot. Jessica Henwick/ Netflix

 

"Matrix 4" znowu zmieni branżę

Jessica Henwick znana m.in. z seriali "Iron Fist", "The Defenders" czy "Gra o tron",  której rola w "Matrix 4" wciąż jest owiana tajemnicą, w rozmowie Brandonem Davisem z Comicbook.com powiedziała:

Zdecydowanie są takie momenty na planie, kiedy Yahya (Abdul-Mateen II) i ja spoglądamy na siebie i po prostu powtarzamy: "Matrix 4, to jest Matrix 4". To są zdecydowanie takie momenty, kiedy myślisz sobie "uszczypnijcie mnie". Lana robi na planie naprawdę interesujące rzeczy pod względem technicznym, w ten sam sposób, w jaki stworzyła lata temu cały styl. Myślę, że ponownie zmieni branżę tym filmem. Na planie używamy takich sprzętów, jakich nigdy wcześniej nie widziałam. I to prawdopodobnie wszystko, co mogę powiedzieć. 

Choć Jessica Henwick jest aktorką, a nie specem od efektów specjalnych, jej doświadczenie w filmach takich jak "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy", "Godzilla vs. Kong" czy "Love and Monsters" pozwala zakładać, że wie, o czym mówi. 

Przeczytaj także

"Matrix 4" - kiedy premiera?

"Matrix 4" to jedna z filmowych ofiar koronawirusa. W związku z pandemią opóźniły się prace na planie, a premiera była kilkakrotnie przekładana. Zgodnie z obecnymi zapowiedziami, "Matrix 4" ma trafić na ekrany kin 22 grudnia 2021 roku. W filmie zobaczymy ponownie Keanu Reevesa w roli Neo, Carrie-Ann Moss w roli Trinity, a także: Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Toby Onwumere, Eréndira Ibarra, Priyanka Chopra, Andrew Caldwell, Brian J. Smith oraz Jessica Henwick.

Zobacz też: Tajemnica kodu z filmu „Matrix” rozwiązana. Nie uwierzysz, co oznaczają zielone symbole

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.