19.03.2018 14:13

„Matrix” - szczegóły nowego filmu. Co twórcy planują wprowadzić do serii?

Scenarzysta Zak Penn zdradził szczegóły dotyczące kolejnej powstającej części „Matriksa”. 

czerwona i niebieska pigułka - scena z filmu Matrix
foto: kadr z filmu Matrix

Filmu „Matrix” nie trzeba nikomu przedstawiać. Produkcja zmieniła na zawsze podejście filmowców do gatunków, jakim są science fiction i kino akcji. Kolejne dwie części, co prawda nie były tak dobrze przyjęte przez widzów i krytykę jak oryginał, ale wielu fanów niepokojącej wizji świata czuło niedosyt. Od premiery filmu „Matrix Rewolucje” minęło 15 lat. Od jakiegoś czasu Hollywood zapowiada, że niebawem seria powróci na duży ekran. Scenarzystą nowego rozdziału w historii „Matriksa” został Zak Penn. Mężczyzna znany jest z pracy przy takich filmach jak „Avengers”, seria „X-Men” czy „Ready Player One”. W marcu 2017 roku postanowił zabrać głos na temat nadchodzącej produkcji. Wynikało z niej, że nowa cześć nie będzie ani rebootem, ani kontynuacją dzieła sióstr Wachowski

Nowy „Matrix” - Zak Penn zdradza szczegóły

Po roku Penn ponownie postanowił się wypowiedzieć na temat nowego „Matriksa”. Tym razem nie za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale w wywiadzie dla portalu Screen Rant. Jakie sekrety wyjawił scenarzysta?

"

Pracuję właśnie nad „Matriksem”, który jest obecnie w pewnej... fazie. To jest seria, którą desperacko chcę przywrócic do życia i nie mogę zdradzić za dużo szczegółów, ale męczyłem Warner Bros. od lat, żeby pozwolili mi to zrobić. Więc nad tym teraz pracuję, ale zajmuję się też kilkoma innymi rzeczami.  "

Scenarzysta jest odpowiedzialny za historię w najnowszym filmie Stevena Spielberga. „Ready Player One” ma podobne wątki jak „Matrix”, między innymi wirtualny świat, który jest o wiele bardziej atrakcyjny, niż ponura rzeczywistość przyszłości. W filmie występuje technologia OASIS, która pozwala graczom całkowicie zanurzyć w świat gry. 

"

Myślę, że OASIS jest podobna, i Matrix i OASIS są podobne w tym, że to świetne pomysły na uniwersa. I to nie jest tak, w przypadku „Matriksa”, jak mówią ludzie. „O nie! Chcą zrebootować Matriksa”. Nie jestem szalony. Chodzi mi o to, że „Matrix” to wciąż jeden z moich ulubionych filmów. Mogliby stworzyć go na nowo, a ludzie i tak poszliby go zobaczyć. "

Penn potwierdził więc, że nowy film dziejący się w świecie sióstr Wachowski nie będzie od nowa opowiadał dobrze znanej historii. Scenarzysta chce poszerzyć uniwersum powołane do życia przed 18 laty. Opisując swoją pracę nad nowym „Matriksem”, często odnosi się do komiksów oraz animowanej antologii „Animatrix”, dziejących się w tej rzeczywistości. Można więc powiedzieć, że film będzie rodzajem spin-offa, dzięki któremu widzowie będą mogli zglebić niezbadane do tej pory zakątki Matriksa. W ten sposób twórcy zbudują własny świat, dający szerokie pole do popisu. Prawdopodobnie poznamy więc zupełnie nowe postacie, które będą zmagać się z wszechobecnym systemem. 

Na razie nie wiadomo kto zagra w produkcji i kiedy trafi do kin. Będziemy Was na bieżąco informować o kolejnych informacjach dotyczących nowego „Matriksa”. 

Czy nowa część „Matriksa” jest potrzebna?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Avengers Matrix Ready player one