30.06.2016 11:31

Matt Damon w żarcie w stylu „Jasona Bourne'a”

Przypadkowi przechodnie mogli się na chwilę stać szpiegami. To za sprawą żartu, jaki im wykręcił Matt Damon, gwiazdor filmu „Jason Bourne”.

Matt Damon w żarcie w stylu „Jasona Bourne'a”
foto: kadr z wideo

Pamiętacie teledysk Limp Bizkit do kawałka „Take A Look Around”, który promował film „Mission: Impossible 2”? Wówczas Fred Durst otrzymał tajemniczy telefon nakazujący odbicie przez niego tajemniczej walizki. W przypadku tego żartu, którego sprawcą stał się Matt Damon jesteśmy świadkami podobnego scenariusza.

Aktor dzięki monitoringowi mógł obserwować osoby padające ofiarą jego dowcipu. Na czym on polegał? Pewien nieznajomy w pośpiechu wręczał przypadkowym przechodniom telefon informując, że połączenie jest kierowane do nich. Ci, którzy odebrali mogli usłyszeć po drugiej stronie słuchawki głos mówiący, żeby podeszli do osoby z pewną przesyłką i dostarczyli ją pod wskazany adres. Wcześniej należało kupić hot-doga lub wypełnić szereg innych nieco irracjonalnych poleceń, by w końcu dzięki wskazówkom dotrzeć do celu.

Niezłe zdziwienie, na które niektórzy reagowali ciśnięciem aparatem o trawnik, część obawiała się o legalność swych czynów, ale ci, którzy postanowili wziąć udział w szpiegowskiej grze później tego nie żałowali. To dlatego, że wynagrodzeniem było spotkanie z Mattem Damonem, a także otrzymanie zaproszenia na uroczystą premierę filmu „Jason Bourne” oraz możliwość uczestnictwa w bankiecie po seansie.

Zobaczcie żart w wykonaniu Matta Damona w stylu „Jasona Bourne'a”:

Całość zabawnej akcji wspiera działalność Water.org, organizacji wierzącej, że oszczędność wody i zapewnienie jej w krajach, gdzie występuje jej niedostatek, jest w stanie zapewnić światu równowagę. Już wiele gwiazd kina brało udział w podobnych przedsięwzięciach, które promowały ich ostatni kinowy tytuł, jak i namawiały do wsparcia akcji charytatywnej, by wspomnieć tylko osobę J.J. Abramsa:

Większość z Was prawdopodobnie nie dostała od Matta Damona zaproszenia na „Jasona Bourne'a”, więc przypominamy, że film trafi do naszych kin 29 lipca 2016 roku. Mogliśmy już zobaczyć spot oraz zwiastun obrazu w reżyserii Paula Greengrassa. Oprócz Matta Damona w obsadzie znaleźli się też: Julia Stiles, Alicia Vikander, Vincent Cassel i Tommy Lee Jones. Troje ostatnich wymienionych aktorów zadebiutuje w serii. Z kolei w kwestii filmowych żartów polecamy też ten z „Obecności 2”.

Jak Wam się podoba dowcip, który przechodniom wykręcił Matt Damon?

Robert Skowronski
Tagi: Jason Bourne