Matt Reeves: „The Batman” będzie detektywistycznym filmem noir

Robert Skowronski
28.06.2017 13:47
Matt Reeves: „The Batman” będzie detektywistycznym filmem noir Fot. materiały prasowe

Zamiast mięśniaka lejącego wszystkich po pyskach zwrot ku postawie Mrocznego Rycerza z kart niektórych komiksów? Tak wygląda plan reżysera „The Batman”.

Początkowo za kamerą przy dziele poświęconym Człowiekowi Nietoperzowi miał stanąć Ben Affleck, odtwórca tytułowej roli. Gwiazdor uznał jednak, że nie jest w stanie skutecznie połączyć ze sobą obu zadań. Tym samym jego miejsce zajął Matt Reeves. Obecny reżyser wypowiedział się na temat tego w jakim klimacie będzie utrzymana historia przedstawiona na ekranie:

We wszystkich swoich filmach staram się zawrzeć klimat rodem z filmów Hitchcocka. Używam kamery i opowieści, abyś widz stał się postacią na ekranie, był w stanie z nią sympatyzować. Jest szansa, aby zrobić niemal detektywistyczną wersję noir Batmana. To powinno lepiej połączyć widzów z tym, co dzieje się w jego głowie i w sercu.

Reżyser znalazł również punkty styczne między Brucem Waynem a Caesarem z serii „Planeta małp”:

Jednym z powodów, dla których zająłem się filmem „The Batman” jest to, że jako dziecko miałem podobną obsesję na punkcie Mrocznego Rycerza, jak w przypadku „Planety małp”. Widzę emocjonalny związek między Caesarem a Batmanem - obaj są torturowani i próbują sobie z tym radzić wewnątrz siebie, aby robić to co należy w bardzo niedoskonałym i w jakimś stopniu skorumpowanym świecie. To jest ta emocjonalność, która mnie interesuje.

Obraz ma też czerpać z popularnej gry o Mrocznym Rycerzu, czyli Arkham Asylum, gdzie złoczyńcy uciekają ze szpitala psychiatrycznego. To by potwierdzało plotki o tym, że Reeves chce zmieścić na ekranie wszystkich złoczyńców ze świata Batmana. Czy tak będzie dopiero się okaże.

Scenariusz został stworzony przez Bena Afflecka i Geoffa Johnsa, a następnie został przepisany przez Chrisa Terrio. Affleck wyjawił, że zdjęcia ruszą już w 2017 roku, zaś premiery możemy oczekiwać w lipcu 2018 roku.

Afflecka jako Batmana zobaczymy wcześniej w „Lidze Sprawiedliwości”, zaś Matt Revves zaprezentuje już wkrótce swoją „Wojnę o planetę małp”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.