28.06.2017 13:47

Matt Reeves: „The Batman” będzie detektywistycznym filmem noir

Zamiast mięśniaka lejącego wszystkich po pyskach zwrot ku postawie Mrocznego Rycerza z kart niektórych komiksów? Tak wygląda plan reżysera „The Batman”.

Matt Reeves: „The Batman” będzie detektywistycznym filmem noir
foto: materiały prasowe

Początkowo za kamerą przy dziele poświęconym Człowiekowi Nietoperzowi miał stanąć Ben Affleck, odtwórca tytułowej roli. Gwiazdor uznał jednak, że nie jest w stanie skutecznie połączyć ze sobą obu zadań. Tym samym jego miejsce zajął Matt Reeves. Obecny reżyser wypowiedział się na temat tego w jakim klimacie będzie utrzymana historia przedstawiona na ekranie:

"

We wszystkich swoich filmach staram się zawrzeć klimat rodem z filmów Hitchcocka. Używam kamery i opowieści, abyś widz stał się postacią na ekranie, był w stanie z nią sympatyzować. Jest szansa, aby zrobić niemal detektywistyczną wersję noir Batmana. To powinno lepiej połączyć widzów z tym, co dzieje się w jego głowie i w sercu. "

Reżyser znalazł również punkty styczne między Brucem Waynem a Caesarem z serii „Planeta małp”:

"

Jednym z powodów, dla których zająłem się filmem „The Batman” jest to, że jako dziecko miałem podobną obsesję na punkcie Mrocznego Rycerza, jak w przypadku „Planety małp”. Widzę emocjonalny związek między Caesarem a Batmanem - obaj są torturowani i próbują sobie z tym radzić wewnątrz siebie, aby robić to co należy w bardzo niedoskonałym i w jakimś stopniu skorumpowanym świecie. To jest ta emocjonalność, która mnie interesuje. "

Obraz ma też czerpać z popularnej gry o Mrocznym Rycerzu, czyli Arkham Asylum, gdzie złoczyńcy uciekają ze szpitala psychiatrycznego. To by potwierdzało plotki o tym, że Reeves chce zmieścić na ekranie wszystkich złoczyńców ze świata Batmana. Czy tak będzie dopiero się okaże.

Scenariusz został stworzony przez Bena Afflecka i Geoffa Johnsa, a następnie został przepisany przez Chrisa Terrio. Affleck wyjawił, że zdjęcia ruszą już w 2017 roku, zaś premiery możemy oczekiwać w lipcu 2018 roku.

Afflecka jako Batmana zobaczymy wcześniej w „Lidze Sprawiedliwości”, zaś Matt Revves zaprezentuje już wkrótce swoją „Wojnę o planetę małp”.

Robert Skowronski
Tagi: News Batman