Matt Reeves: W filmie „The Batman” będę czerpać od Christophera Nolana

Robert Skowronski
06.07.2017 15:49
Matt Reeves: W filmie „The Batman” będę czerpać od Christophera Nolana Fot. materiały prasowe

Matt Reeves ponownie zabrał głos w sprawie nadchodzącego filmu o Batmanie, którego jest reżyserem. Twórca zapowiedział emocjonalną opowieść, a także widoczne wpływy z trylogii Christophera Nolana.

Początkowo reżyserem działa miał być Ben Affleck, odtwórca tytułowej roli. Ten jednak stwierdził, że nie podoła w łączeniu obu obowiązków i jego miejsce przejął Matt Reeves. Nowy reżyser powiedział już, że chce uczynić z filmu „The Batman” detektywistyczną opowieść rodem z kina noir. Dowiedzieliśmy się także, że obraz ma czerpać z gry Arkham Asylum, gdzie złoczyńcy uciekają ze szpitala psychiatrycznego.

Tym razem twórca opowiedział o swoim postrzeganiu gatunku superbohaterskiego i o tym, jak można go wykorzystać do stworzenia nowej jakości:

Odkryłem, że w tym gatunku tkwi potencjał bycia czymś więcej. Poprzez metafory można mówić o wielu rzeczach. Zarówno Batman jak i seria „Planeta małp” pozwalają na opowiedzenie historii, które mają głęboki rezonans emocjonalny. Właśnie to mnie w tym ekscytuje. To interesujące, bo jako dziecko miałem obsesję na punkcie obu cyklów. Można w nich odkrywać bardzo dorosłe treści skryte pod płaszczykiem fantastyki. To mnie pociąga i sprawia, że jestem podekscytowany.

Matt Reeves odniósł się także do Nolanowskiej trylogii o Batmanie. Stwierdził, że chce przenieść na ekran cechy, które ceni u twórcy „Mrocznego Rycerza”:

U Christophera Nolana podziwiam, że pomimo tego, że jest filmowcem zamkniętym w ogromnym systemie, to przebija się z niego jego własna perspektywa. Z tego powodu zawsze będzie dla mnie ekscytującym oglądanie jego filmów. Też staram się to osiągnąć - przedstawienie autorskiego spojrzenia pomimo bycia uwikłanym w wielki filmowy system.

Twórca już wcześniej mówił o emocjonalnym związku między bohaterem „Planety małp” a Człowiekiem Nietoperzem. Reżyser wyznał, że jego zdaniem obaj są torturowani i próbują sobie z tym radzić wewnątrz siebie, aby robić to co należy w skorumpowanym świecie.

Scenariusz do „The Batman” został stworzony przez Bena Afflecka i Geoffa Johnsa, a następnie został przepisany przez Chrisa Terrio. Affleck wyjawił, że zdjęcia ruszą już w 2017 roku, zaś premiery możemy oczekiwać w lipcu 2018 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.