Matt Reeves: W filmie „The Batman” będę czerpać od Christophera Nolana

Robert Skowronski
06.07.2017 15:49
Matt Reeves: W filmie „The Batman” będę czerpać od Christophera Nolana Fot. materiały prasowe

Matt Reeves ponownie zabrał głos w sprawie nadchodzącego filmu o Batmanie, którego jest reżyserem. Twórca zapowiedział emocjonalną opowieść, a także widoczne wpływy z trylogii Christophera Nolana.

Początkowo reżyserem działa miał być Ben Affleck, odtwórca tytułowej roli. Ten jednak stwierdził, że nie podoła w łączeniu obu obowiązków i jego miejsce przejął Matt Reeves. Nowy reżyser powiedział już, że chce uczynić z filmu „The Batman” detektywistyczną opowieść rodem z kina noir. Dowiedzieliśmy się także, że obraz ma czerpać z gry Arkham Asylum, gdzie złoczyńcy uciekają ze szpitala psychiatrycznego.

Tym razem twórca opowiedział o swoim postrzeganiu gatunku superbohaterskiego i o tym, jak można go wykorzystać do stworzenia nowej jakości:

Odkryłem, że w tym gatunku tkwi potencjał bycia czymś więcej. Poprzez metafory można mówić o wielu rzeczach. Zarówno Batman jak i seria „Planeta małp” pozwalają na opowiedzenie historii, które mają głęboki rezonans emocjonalny. Właśnie to mnie w tym ekscytuje. To interesujące, bo jako dziecko miałem obsesję na punkcie obu cyklów. Można w nich odkrywać bardzo dorosłe treści skryte pod płaszczykiem fantastyki. To mnie pociąga i sprawia, że jestem podekscytowany.

Matt Reeves odniósł się także do Nolanowskiej trylogii o Batmanie. Stwierdził, że chce przenieść na ekran cechy, które ceni u twórcy „Mrocznego Rycerza”:

U Christophera Nolana podziwiam, że pomimo tego, że jest filmowcem zamkniętym w ogromnym systemie, to przebija się z niego jego własna perspektywa. Z tego powodu zawsze będzie dla mnie ekscytującym oglądanie jego filmów. Też staram się to osiągnąć - przedstawienie autorskiego spojrzenia pomimo bycia uwikłanym w wielki filmowy system.

Twórca już wcześniej mówił o emocjonalnym związku między bohaterem „Planety małp” a Człowiekiem Nietoperzem. Reżyser wyznał, że jego zdaniem obaj są torturowani i próbują sobie z tym radzić wewnątrz siebie, aby robić to co należy w skorumpowanym świecie.

Scenariusz do „The Batman” został stworzony przez Bena Afflecka i Geoffa Johnsa, a następnie został przepisany przez Chrisa Terrio. Affleck wyjawił, że zdjęcia ruszą już w 2017 roku, zaś premiery możemy oczekiwać w lipcu 2018 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.