Mel Brooks: Pracuję nad „Kosmicznymi jajami 2”
Robert Skowronski
23.05.2017 14:28
Mel Brooks: Pracuję nad „Kosmicznymi jajami 2” Fot. kadr z filmu

Niech śmiech raz jeszcze wybrzmi w kosmosie. Czy zmierzają do nas „Kosmiczne jaja 2”?

Mel Brooks, twórca kultowej komedii z 1987 roku, potwierdził, że jest na wstępnym etapie wprowadzenia projektu w fazę produkcji. O możliwości zrealizowania sequelu mówiło się już kilkukrotnie na przestrzeni lat. Jednym z takich momentów był ten kiedy żartownisie z Nowego Jorku porozwieszali po mieście spreparowane plakaty „Kosmicznych jaj 2”, a było to w okresie kiedy w kinach królowało „Przebudzenie Mocy”. Wówczas Brooks wyznał, że plakaty bardzo mu przypadły do gustu i myśli o tym, aby wyreżyserować kontynuację.

W ostatnim czasie twórca wziął udział w sesji Q&A przy pokazach jego „Młodego Frankensteina”. Został spytany czy planuje nakręcić „Kosmiczne jaja 2”. Jego odpowiedź była krótka, ale treściwa: „Rozmawiam obecnie ze studiem MGM”.

Oczywiście nie ma szans na powrót oryginalnej obsady, gdyż John Candy nie żyje od 1994 roku, podobnie jak Joan Rivers, która odeszła w 2014. Z kolei Ricka Moranisa ostatni raz wiedzieliśmy na ekranie w 1997 roku, bo artysta zrezygnował z aktorstwa.

Oryginalne „Kosmiczne jaja” zadebiutowały w 1987 i stanowiły parodię „Gwiezdnych wojen”. Oto zły Lord Hełmofon rozkazuje porwać księżniczkę Vespę, by móc zdobyć bezcenne zapasy powietrza z jej rodzinnej planety. Lone Starr, za namową ojca dziewczyny, wyrusza na ratunek.

 „Kosmiczne jaja” ukazały się cztery lata po premierze „Powrotu Jedi” i spotkały się z ciepłym przyjęciem. Czas na kontynuację wydaje się idealny z racji rozrastającego się uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Na ekranach zjawiło się już „Przebudzenie Mocy” i „Łotr 1”, zatem świat zapoczątkowany przez George'a Lucasa pojawił się w świadomości nowych, młodych widzów. Przed nami jeszcze „Ostatni Jedi”, film o Hanie Solo, a także „Epizod IX”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.