01.03.2018 12:51

Thor zostanie facetem w czerni? Chris Hemsworth przymierza się do roli w spin-offie „Men in Black”

Wszystko wskazuje na to, że po opuszczeniu Asgardu i rozstaniu z resztą Avengersów, Chris Hemsworth nadal będzie bronił Ziemi przed dziwnymi przybyszami z kosmosu. Filmowy Thor jest w trakcie rozmów z wytwórnią Sony Pictures, która chce obsadzić go w spin-offie „Facetów w czerni”.

Chris Hemsworth
foto: TARA ZIEMBA/AFP/EAST NEWS

W październiku 2017 roku świat obiegła wieść, że „Faceci w czerni” powrócą po raz czwarty, jednak na ekranie nie zobaczymy już słynnej pary agentów w wykonaniu Tommy’ego Lee Jonesa i Willa Smitha. Wtedy zdementowano też plotki o połączeniu „Men in Black” z „21 Jump Street” i ogłoszono, że kolejna odsłona serii będzie spin-offem poszerzającym świat stworzony w 1997 roku, w którym twórcy zaprezentują widzom zupełnie nowych agentów. Dziś (1 marca 2018 roku) dowiedzieliśmy się, kto prawdopodobnie wcieli się w jednego z nich. I jest to bardzo pozytywna wiadomość.

Chris Hemsworth w spin-offie „Facetów w czerni”?

Jak poinformował magazyn The Hollywood Reporter, Chris Hemsworth jest aktualnie w trakcie negocjacji z wytwórnią. Znany przede wszystkim z roli Thora w filmach Marvela, swoim talentem komediowym popisał się już w niejednej produkcji – m.in. w żeńskiej wersji „Ghostbusters”, w kampanii promującej turystykę w Australii oraz w ostatniej odsłonie przygód boga piorunów pt. „Thor: Ragnarok”, gdzie łączył wizerunek silnego bohatera z jego parodią, co doskonale wpisuje się w klimat „Men in Black”.

Biorąc pod uwagę wspomniane role, Hemsworth wydaje się być wręcz stworzony do roli agenta ścigającego dziwacznych kosmitów w komedii sci-fi w przeciwieństwie do Agenta 007, o którego był ostatnio wypytywany. Dlatego też, choć nic nie jest jeszcze przesądzone, liczymy, że aktor i wytwórnia dojdą do porozumienia i to właśnie Hemsworth stanie się jednym z facetów w czerni w nadchodzącym spin-offie.

Spin-off „Men in Black” ma już reżysera

Poza informacją o negocjacjach z Hemsworthem, pojawiła się jeszcze inna ważna wieść dotycząca nowego filmu o tajnych agentach tropiących UFO. Sony ogłosiło, że za kamerą ma stanąć F. Gary Gray, który reżyserował m.in. „Włoską robotę” oraz „Szybkich i wściekłych 8”. Scenariusz napiszą Matt Holloway i Art Marcum, odpowiedzialni wcześniej za scenariusz „Iron Mana”. Producentem wykonawczym zostanie ponownie Steven Spielberg. Według nieoficjalnych informacji, w rolach agentów białemu mężczyźnie (Hemsworth) ma partnerować kobieta o innym kolorze skóry oraz starszy mężczyzna. Premiera filmu została wstępnie zaplanowana na 14 czerwca 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Chris Hemsworth Men in Black