29.04.2020 13:13

Mężczyzna, który wypchał Wielką Stopę. Zobacz zwiastun dokumentu "Big Fur: A Wild Love Story"

W sieci pojawił się zwiastun filmu dokumentalnego pod tytułem "Big Fur: A Wild Love Story". Historia opowiada o taksydermiście, który wypchał mityczną Wielką Stopę.

Wielka Stopa
foto: Collection Christophel/East News

Wielka Stopa, Sasquatch, amerykańska odmiana Yeti - każdy kojarzy niewiarygodne opowieści o człekokształtnej istocie podobno zamieszkującej lasy USA i Kanady. Nie każdy jednak wierzy, że doniesienia o jej istnieniu są prawdziwe. Nie należy do nich bohater filmu dokumentalnego "Big Fur: A Wild Love Story".

"Big Fur: A Wild Love Story" - zwiastun filmu o mężczyźnie, który wypchał Wielką Stopę

Bohaterem nietypowego dokumentu jest Ken Walker - światowej klasy taksydermista, który niejednokrotnie został doceniony w tej dziedzinie. Niektórzy nazywają go Elvisem Presleyem taksydermii, sam uważa się za przedstawiciela najtrudniejszej sztuki, jaką wynalazł człowiek. Tak czy inaczej, Walker został mistrzem świata w wypychaniu zwierząt. To jego pasja, którą rozwija od dziecka. Drugą jest Wielka Stopa.

galaktyka yeti
galaktyka yeti
Przeczytaj także Naukowcy przez przypadek odkryli nową galaktykę. Dotąd była uznawana za legendę taką jak Yeti

Walker uważa, że mityczny kudłaty stwór istnieje naprawdę. Do tej pory nie udało się jednak udowodnić, że tak jest. Ten stan rzeczy tak bardzo sfrustrował mężczyznę, że ten postanowił wykorzystać swój dar i nadać Sasquatchowi konkretną twarz. Wpadł na pomysł, że stworzy realistyczny model Wielkiej Stopy.

Reżyser Dan Wayne stwierdził, że historia Kena Walkera, jest na tyle fascynująca, że zasługuje na pełnometrażowy film dokumentalny. Filmowiec śledzi więc z kamerą pracę nad modelem, której zwieńczeniem ma być oficjalne odsłonięcie na kolejnych mistrzostwach świata w taksydermii.

Big Fur: A Wild Love Story

Bez względu na to, czy wierzycie w istnienie Wielkiej Stopy, czy uważacie, że to bujda, "Big Fur: A Wild Love Story" jest niesamowitą historią ekscentrycznego artysty, który postanowił zrealizować swoje marzenia i pokazać światu jak może wyglądać przedstawiciel Sasquatchy. Przy okazji widzowie mają też okazję zapoznać się z precyzyjną sztuką taksydermii i dowiedzieć się jak odtwarza się dawno wymarłe gatunki zwierząt. Film trafi na platformy VOD 11 sierpnia 2020 roku. Na razie nie wiadomo nic na temat dystrybucji w Polsce.

Wierzysz w istnienie Wielkiej Stopy?

UFO
UFO
Przeczytaj także Pentagon oficjalnie opublikował trzy nagrania UFO. Czy to dowód na istnienie kosmitów? [WIDEO]

Zobacz też: Zabił Hitlera. Teraz musi zabić Wielką Stopę. Zobaczcie zwiastun "The Man Who Killed Hitler and then The Bigfoot"

Tagi: Film Zwiastuny Dokument