30.10.2019 10:57

Mężczyzna przerwał seans "Jokera" wykrzykując"Allahu Akbar". W kinie wybuchła panika

W paryskim kinie wybuchła panika po tym, jak jeden z widzów wstał i zaczął wykrzykiwać "Allahu Akbar".

Joker
fot. JOKER - Final Trailer - Now Playing In Theaters/YouTube

"Joker" to najnowsza produkcja Todda Philipsa, która opowiada historię Arthura Flecka. Film od początku wzbudzał wiele kontrowersji. Niektórzy twierdzili, że gloryfikuje on przemoc i może sprowokować niektórych do popełniania zbrodni. Inni uważali, że obraz jest usprawiedliwieniem dla morderstw. 27 października 2019 roku widzowie w paryskim kinie przeżyli chwile grozy. Podczas seansu "Jokera" jeden z widzów wstał i zaczął wykrzykiwać "Allahu Akbar".

Mężczyzna przerwał seans "Jokera" wykrzykując"Allahu Akbar". W kinie wybuchła panika

Podczas seansu na sali było ok. 500 osób. W pewnym momencie jeden z widzów wstał i zaczął wykrzykiwać "Allahu Akbar". W kinie wybuchła panika. Niektórzy rzucili się w stronę drzwi, a inni próbowali obezwładnić napastnika. Jednak mężczyzna uciekł.

Joker
Joker
Przeczytaj także Fani "Jokera" denerwują mieszkańców Bronksu: "czujemy brak szacunku wobec nas"

Później okazało się, że napastnik nie miał przy sobie żadnych ładunków wybuchowych ani broni. Poza budynkiem złapała go policja, która od razu zabrała "żartownisia" na komisariat i wsadziła do aresztu. Według magazynu "Parisien" część widzów, która po incydencie wróciła na salę zauważyła, że z foteli zniknęły im torby. Celem mężczyzny wykrzykującego "Allahu Akbar" był rabunek. Niespełna rozumu rabuś wystraszył widzów i skradł im rzeczy osobiste.

Po dojechaniu na komisariat mężczyźnie nie było tak bardzo do śmiechu. Nie ujawniono tożsamości mężczyzny natomiast 28 października 2019 roku ogłoszono, że postawiono mu zarzuty zarzuty związane z terroryzmem.

Zobacz także: Protestujący na całym świecie przebierają się za Jokera

Tagi: Joker