Mężczyzna zrobił dla swoich córek lodowy Hogwart

Sergiusz Kurczuk
14.02.2018 14:56
Mężczyzna zrobił dla swoich córek lodowy Hogwart Fot. kadr z filmu Harry Potter

To się nazywa ojciec! Pewien Kanadyjczyk postanowił stworzyć lodową makietę Hogwartu dla swoich córek, które są fankami serii o Harrym Potterze.

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie kojarzyłaby młodego czarodzieja z blizną na czole, w okrągłych okularach na nosie i potarganą czupryną na głowie. Mowa oczywiście o Harrym Potterze, który najpierw był bohaterem książek J.K. Rowling, a potem dzięki Warner Bros. Pojawił się na dużym ekranie. W chłopca wcielił się Daniel Radcliffe, a w 8. filmach na podstawie powieści brytyjskiej pisarki, pojawiło się wielu uznanych aktorów. Potteromania nie minęła, czego przykładem jest dzieło kanadyjskiego rzeźbiarza w lodzie.

Hogwart z lodu

Kelly Davies z Alberty też zajmuje się magią. Z tym że mężczyzna posługuje się piłą łańcuchową i dość sporymi klocami lodu. Z nich tworzy prawdziwe cuda. W zeszłym roku powołał do życia podwodny świat.

W tym roku tematem przewodnim miał być świat Harry'ego Pottera. Na ten pomysł wpadły córki Daviesa - 8-letnia Anna i 6-letnia Julia. Obie są ogromnymi fankami świata stworzonego przez Rowling i zażyczyły sobie, żeby w ich ogródku stanęła lodowa replika Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Projekt lodowego Hogwartu zawiera Wielką Salę z repliką tronu Dumbledore'a. Wszystko zostało ozdobione elementami charakterystycznymi dla magicznego zamku. Dodatkowym elementem jest zjeżdżalnia dla dziewczynek.

Davies tworzy lodowe bryły, pakując śnieg do specjalnie stworzonych, drewnianych skrzynek. Finezyjne kształty wycina za pomocą piły łańcuchowej. Dzieci artysty zakochały się w Harrym Potterze latem 2017 roku. Starsza córka Daviesa przeczytała wszystkie książki w 3 tygodnie. Młodsza zaraziła się potteromanią, oglądając filmy ze swoją siostrą. Ciekawe co Davies przygotuje za rok?

To nie koniec nowości ze świata Harry'ego Pottera. Niedawno autorka książek wyznała, że inspiracją dla pubu Dziurawy Kocioł, był rzeczywiście istniejący lokal - Old Fire House z miejscowości Exter, popularny wśród tamtejszych studentów. Z kolei w świecie filmowym niebawem zadebiutuje druga część historii Newta Scamandera, czyli spin-off zatytułowany „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”, który pojawi się w kinach 16 listopada 2018 roku. Natomiast gracze będą niedługo mogli poczuć się jak córki Daviesa i uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa, za sprawą gry „Harry Potter: Hogwart's Mystery”.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.