„Miasteczko Salem”, „Bastion” i „Bezsenność” Kinga doczekają się ekranizacji

Sergiusz Kurczuk
29.09.2017 13:15
„Miasteczko Salem”, „Bastion” i „Bezsenność” Kinga doczekają się ekranizacji Fot. kadr z filmu Miasteczko Salem

Ogromny sukces komercyjny ekranizacji powieści Stephena Kinga „To”, sprawiło, że na kinowym ekranie wkrótce pojawią się kolejne historie z książek pisarza. Niebawem zobaczymy między innymi „Miasteczko Salem”, „Bastion” i „Bezsenność”. 

Świat opanowała nowa moda - Kingmania. Nie ma się co czarować. Stephen King od dawna był jednym z najpopularniejszym pisarzem w dziedzinie powieści grozy. Jego przygoda z kinem i telewizją rozpoczęła się dawno temu i za dzieła pisarza brali się naprawdę wybitni filmowcy. Jednak nigdy popularność Kinga nie była tak wielka, jak po niedawnej premierze ekranizacji książki „To”. Film pobił rekordy finansowe i stał się jednym z najlepiej sprzedających się horrorów w historii kinematografii. Nic dziwnego, że Hollywood już ostrzy swoje (wampirze) kłyna kolejne adaptacje powieści mistrza grozy. 

Jak podaje serwis Dreadcentral, o możliwość nakręcenia „Bastionu” ubiegają się już Ben Affleck i Josh Boone. Poza tym, pojawiła się również możliwość stworzenia VR-owej wersji „Bezsenności”. Największym zaskoczeniem jest jednak inna książka Kinga, która też jest brana pod uwagę, jako potencjalny kinowy hit. Mowa o „Miasteczku Salem”. Autor wspomniał o tym w wywiadzie z portalem Vulture. Powiedział też o animowanej wersji jednej z jego prozy, ale nie zdradził szczegółów.

Nigdy nic nie wiadomo, ale VR-owa wersja „Bezsenności” wciąż jest przekładana na później. Nie twierdzę oczywiście, że projekt umarł, czy coś w tym stylu, ale ostatnio jakoś o nim cicho. Ale mówi się o innej ekranizacji, animowanej, ale nie mogę więcej powiedzieć - to tajemnica. Wygląda na to, że to wszystko się wydarzy. Były rozmowy o stworzeniu „Bastionu”, jako rozszerzonego serialu telewizyjnego, prawdopodobnie dla Showtime albo CBS All Access i pojawiło się też zainteresowanie produkcją „Miasteczka Salem”, prawdopodobnie dlatego, że ludzie powtarzają: „Dobra, wzięli starą miniserię „To” i zrobili z niej fenomen na skalę światową, więc może możemy zrobić to samo z czymś podobnym”.

King nawiązał do oryginalnej ekranizacji „Miasteczka Salem”, która powstała w 2004 roku i niestety nie wyszła zbyt dobrze. Mikaelow Salomonowi nie udało się osiągnąć sukcesu, ale może pod okiem innego filmowca, nowa adaptacja powtórzy sukces „Tego”. Z drugiej strony kinowa wersja „Mrocznej Wieży” nie należy do udanych... Jak widać, nie ma zasady, co do ekranizacji książek Kinga. Na razie nie znamy konkretów, więc trzeba nadstawiać uszu, licząc na to, że pisarz w przyszłości zdradzi więcej szczegółów.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.