Michael Bay: Wyreżyseruję „Transformers 5”

Robert Skowronski
05.01.2016 11:36
Michael Bay: Wyreżyseruję „Transformers 5” Fot. UPI Photo / eyevine/East News

Chyba już ciężko wyobrazić sobie kogoś innego jako reżysera kolejnej odsłony cyklu „Transformers” niż Michael Bay. Skoro więc to takie trudne, to nie róbmy tego, zwłaszcza, że twórca potwierdził swoją obecność za kamerą przy piątej części.

Przywiązanie Baya do serii nie przemija - obiecywał zerwanie tego związku po „Transformers 3”, następnie po „Transformers: Wiek zagłady”. Szedł w zaparte jeszcze we wrześniu 2015 roku:

Odnośnie reżyserowania „Transformers 5”. Nie, to nie jest potwierdzone. Nie zobowiązałem się na dany moment do żadnych pomysłów. Po prostu spotkałem się ze Stevenem (Spielbergiem, producentem wykonawczym - przyp. red.) i rozmawiamy.

Jednak teraz, przy okazji promocji swojego ostatniego dzieła „13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi”, wyznał, że faktycznie raz jeszcze stanie się twórcą filmu o Autobotach i Deceptikonach. Reżyser dodał także, że będzie już po raz ostatni współpracował przy powstawaniu tej serii:

W dalszym ciągu mam mnóstwo zabawy przy tym cyklu. Świetnie jest robić film, który zobaczy 100 milionów osób. Muszę jednak przekazać kiedyś lejce komuś innemu.

Podobnymi słowami Michael Bay posługiwał się w ubiegłych latach deklarując, że odchodzi z uniwersum wielkich robotów. Twórca twierdzi, że tym razem nie będzie już odwoływał tego co powiedział, a jego powrót zawdzięczamy jednej osobie:

J.J. Abrams powiedział mi, że jestem jedynym człowiekiem, który może to zrobić. To jednak czas, żeby ruszyć dalej. Jeszcze tylko jeden.

Wytwórnia Paramount ma zamiar tą częścią otworzyć sobie drzwi do tworzenia w przyszłości różnej maści spin-offów, prequeli i crossoverów. Scenariusz do tej odsłony został napisany przez Arta Marcuma i Matta Hollowaya („Iron Man”). Podobnie jak w „Transformers: Wiek zagłady” w roli Cade'a Yeagera zobaczymy Marka Wahlberga, o czym aktor zdążył już poinformować media. O całości przedsięwzięcia dowiemy się latem 2017 roku, kiedy odbędzie się premiera filmu.

Piąta część poruszy dwa wątki. Pierwszy będzie dotyczyć Yeagera, który wraz z Dinobotami będzie starał się ocalić Ziemię przed śmiertelnym zagrożeniem. Drugi pokaże Optimusa Prime'a, który przeczesuje kosmiczne przestrzenie chcąc odnaleźć twórców swojej rasy. Ostatecznie doprowadzi go do spotkania z potężnym Unicronem.

Czekacie na „Transformers 5”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.