22.11.2018 12:02

"Medieval": Michael Caine w czeskim filmie o bohaterze, który walczył pod Grunwaldem

85-letni weteran ekranu, sir Michael Caine, wziął udział w zdjęciach do kostiumowej produkcji, która ma być najdroższym czeskim filmem w historii. W kogo wcieli się gwiazdor i jaką historię zaprezentuje "Medieval"?

Michael Caine
foto: materiały prasowe

Za południową granicą Polski powstaje właśnie wyjątkowy projekt. I nie chodzi tylko o rozmach historycznego filmu "Medieval" zapowiadanego jako najdroższa czeska produkcja wszech czasów, ale też o obsadę, w której znalazły się takie hollywoodzkie gwiazdy jak Michael Caine, Ben Foster, Til Schweiger i Sophie Lowe.

 

Michael Caine

"Medieval" - o czym będzie czeski film z Michaelem Cainem?

"Medieval" opowie historię czeskiego bohatera narodowego, Jana Žižki, który wsławił się jako przywódca i strateg taborytów w czasie wojen husyckich na przełomie XIV i XV wieku. Wcześniej walczył m.in. jako najemnik na służbie polskiej w bitwie pod Grunwaldem. 

W główną rolę wcieli się Ben Foster ("X-Men: Ostatni bastion", "Warcraft: Początek"). Michael Caine zagra natomiast drugoplanową postać - Lorda Boreša. W rozmowie z portalem prague.tv Caine wyjaśnił, że drugoplanowe role to coś, co dziś już w zupełności mu wystarcza. Jak powiedział:

"

Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem, wszystkie moje marzenia się spełniły. Mam 85 lat i nie marzę już o wielkich rolach. Moje marzenia skupiają się na mojej rodzinie i moich wnukach.  "

Aktor bardzo pozytywnie wyraził się też o samej produkcji:

"

Myślę, że to wspaniała historia. Na planie była doskonała atmosfera, czerpałem z tego wiele radości. "

Michael Caine

Reżyser i scenarzysta filmu, Petr Jákl, był zadziwiony tym, jak przystępnym człowiekiem jest gwiazdor i jak przyjemnie się z nim współpracuje.

"

Michael nie chciał, żeby ktokolwiek na planie zwracał się do niego Sir. Dał mi szansę i bardzo mi zaufał. Niesamowicie doceniam to, że we mnie uwierzył. To dla mnie olbrzymi zaszczyt. "

Obok hollywoodzkich gwiazd w "Medieval" wystąpią też czescy aktorzy, m.in. Ondřej Vetchý, Marek Vašut i Jan Budař.

"Medieval" - kiedy premiera?

Zdjęcia rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku, a ich zakończenie planowane jest na grudzień 2018. "Medieval" ma trafić do kin w 2020 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News michael Caine