Michael Fassbender zagra w pełnometrażowym sequelu internetowego hitu

Natalia Hluzow
13.02.2018 12:15
Michael Fassbender zagra w pełnometrażowym sequelu internetowego hitu Fot. Cook/BEI/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Jednego z najwybitniejszych aktorów młodego pokolenia czeka kolejne aktorskie wyzwanie - występ w pełnometrażowym sequelu internetowej parodii kina akcji.

Żyjemy w czasach, w których na duży ekran przenosi się już dosłownie wszystko - historie o emotikonkach, gierki na androida („Angry Birds”) oraz filmy z Youtube. Co więcej, zaczynają występować w nich także gwiazdy wielkiego formatu. Taka sytuacja będzie miała miejsce w przypadku sequela „Kung Fury: Pięść czasu” - w pełnometrażowej kontynuacji tej internetowej produkcji wystąpi Michael Fassbender. 

Michael Fassbender gwiazdą „Kung Fury 2”

Jak ogłosiły zagraniczne media, Michael Fassbender dołączył do obsady sequela słynnej parodii filmów akcji z lat 80. autorstwa Davida Sandberga. Sandberg, podobnie jak w przypadku pierwszej części, wystąpi w głównej roli, wyreżyseruje i wyprodukuje film pod szyldem swojej firmy Laser Unicorns. Nie wiadomo jeszcze, w kogo wcieli się Fassbender.

„Kung Fury 2” powróci także David Hasselhoff jako Hoff 9000, który był również autorem piosenki promującej pierwszą część filmu. 

Akcja „Kung Fury 2” będzie toczyć się w 1985 roku w Miami, które może spać spokojnie, od kiedy czuwa nad nim najlepszy policjant świata - Kung Fury we własnej osobie. Jednak jego grupa Thundercops (najlepszy oddział policyjny wszech czasów), rozpada się po śmierci członka drużyny, co zbiega się z nadejściem nowego, tajemniczego złoczyńcy - kontynuatora dzieła Fuhrera. Kung Fury musi więc ponownie przemierzyć czas i przestrzeń, by uratować świat i pokonać wcielenie zła.

Prócz Davida Sandberga, produkcją filmu zajmą się David Katzenberg, Seth Grahame-Smith i Aaron Schmidt, którzy byli odpowiedzialni za produkcję filmu „To”.

Co to jest „Kung Fury”?

„Kung Fury” zadebiutował w 2015 roku jako kickstarterowy projekt i dzięki wsparciu internautów szybko przerodził się w krótkometrażowy film nawiązujący do kina akcji lat 80., zarówno tematyką, jak i stylistyką. Autorska produkcja Davida Sandberga okazała się prawdziwym hitem - nie dość, że w internecie doczekała się ok. 30 milionów wyświetleń, to swoją premierę miała podczas festiwalu w Cannes. Film jest parodią kina akcji spod znaku „Rambo”, „Komando” czy „Krwawego sportu”, które polscy widzowie znali przede wszystkim za sprawą kaset wideo. Dlatego też w polskiej wersji językowej lektorem został Tomasz Knapik, którego głos jest ikoną VHSów z tamtych lat. Cały film czytany w wersji polskiej przez Tomasza Knapika można wciąż obejrzeć na Youtube:

Scenariusz 2. części był gotowy podobno już w 2016 roku, jednak dopiero teraz ruszyła produkcja tego pełnometrażowego filmu. Czy żart, jakim w całości jest „Kung Fury” sprawdzi się jako film kinowy? Przekonamy się już niebawem. Zdjęcia mają rozpocząć się latem 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.