10.06.2018 17:06

Michael J. Fox zapowiedział IV część „Powrotu do przyszłości”. Kiedy film wejdzie do kin? [AKTUALIZACJA]

Informacja, która zelektryzowała fanów trylogii Roberta Zemeckisa, Michael J. Fox podzielił się na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. [AKTUALIZACJA]

Michael J. Fox zapowiedział IV część „Powrotu do przyszłości”. Kiedy film wejdzie do kin? [AKTUALIZACJA]
foto: kadr z wideo

[AKTUALIZACJA] Konto Michaela J. Foxa okazało się fałszywe, podobnie jak zamieszczona na nim informacja, że trwa realizacja „Powrotu do przyszłości IV”.

Filmy z serii „Powrót do przyszłości”, w reżyserii Roberta Zemeckisa z DeLoreanem DMC-12 w roli wehikułu czasu wciąż pozostają jednymi z najważniejszych produkcji kinowych, łączących w sobie fantastykę naukową z przygodą. Kolejne części, w których główne role zagrali Michael J. Fox, Christopher Lloyd i Lea Thompson, wchodziły na ekrany kin odpowiednio w 1985, 1989 i 1990 roku, a pierwsza z nich została nagrodzona wieloma statuetkami, w tym Oscarem za najlepszy montaż dźwięku. 

Po 28 latach od ostatniej części trylogii Michael J. Fox zapowiedział, że już wkrótce wszyscy wielbiciele powrotów do przyszłości mogą spodziewać się kolejnej odsłony przygód Marty'ego McFly'a. 

IV część „Powrotu do przyszłości” - data premiery

Na swoim fanpage'u aktor, 9 czerwca 2018 w dniu swoich 57. urodzin, zamieścił wspólne zdjęcie z dawnymi kolegami z planu - filmowymi Doktorem Emmettem L. Brownem i Clarą Clayton. Warto dodać, że pozostała dwójka również ma już swoje lata - Christopher Lloyd 22 października 2018 skończy równo 80 lat, zaś Lea Thompson jest rówieśnicą Foxa. Czy aktorom starczy pomysłów i sił na nagranie równie dobrego filmu, co blisko 30 lat wcześniej?

"

Cześć wszystkim! Dzisiaj mamy bardzo ważny dzień, a oprócz tego, że są dzisiaj moje urodziny zapowiadam... „Powrót do przyszłości IV”. Myśleliśmy o tym przez wiele lat i w końcu zeszłego lata zaczęliśmy nagrania. Już niedługo podam konkretną datę premiery. Kocham Was wszystkich! "

Remaki, rebooty, sequele...

W ostatnich latach reżyserowie mocno skupili się na tym, co już sprawdzone. Producenci coraz chętniej powracają do filmów sprzed kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat, które okazały się wielkim kasowym sukcesem. Na początku czerwca 2018 ruszyły m.in. zdjęcia do 2. części „Top Gun”, który przedstawi historię z punktu widzenia współczesnych czasów.W produkcji pojawi się Tom Cruise, a producenci ogłosili także, że Val Kilmer ponownie wcieli się w Toma „Icemana” Kazanskiego. Po latach od premiery powstają także aktorskie wersje animacji Disneya, „Król Lew” oraz „Mulan”.

Z kolei w grudniu 2017 na ekrany kin trafiła 2. część „Jumanji”, produkcji z 1995 roku - „Jumanji: Przygoda w dżungli”. W rolach głównych wystąpiili Dwayne JohnsonJack Black, Kevin Hart i Karen a sequel miał być hołdem dla tragicznie zmarłego Robina Williamsa. Ale na tym nie koniec! gwiazdy filmów „To” i „Jumanji 2” dołączyły także do obsady „Gęsiej skórki 2”...

Tagi: News Powrót do przyszłości