19.04.2017 15:58

Michael Keaton i Dylan O'Brien w zwiastunie „American Assassin”

Główną rolę w filmie gra Dylan O'Brien, ale Michael Keaton jako podstarzały gość ze zdolnościami komandosa kradnie każda sekwencję, w której go widać. Zobaczcie zwiastun „American Assassin”.

Michael Keaton i Dylan O'Brien w zwiastunie „American Assassin”
foto: kadr z wideo

Obraz został oparty na powieści autorstwa Vince'a Flynna, a jego premiera odbędzie się 15 września 2017 roku. Film reżyseruje Michael Cuesta mający na koncie m.in. seriale „Dexter”, „Sześć stóp pod ziemią”, „Czysta krew” czy „Homeland”. Scenariusz to zaś dzieło duetu Marshall Herskovitz i Edward Zwick, są oni odpowiedzialni m.in. za teksty „Jack Reacher: Nigdy nie wracaj” lub „Ostatniego samuraja”.

„American Assassin” to początek historii Mitcha Rappa (Dylan O'Brien), tajnego wysłannika CIA podlegającego rozkazom weterana zimnej wojny, którym jest Stan Hurley (Michael Keaton). Zostają oni wcieleni do oddziału zastępcy dyrektora CIA, Irene Kennedy (Sanaa Lathan), która zleca im zbadanie fali ataków na obiekty militarne i cywilne. Cała trójka odkrywa pewien wzór w aktach przemocy. To prowadzi ich na misję, której celem jest zatrzymanie rozpętania wojny na Bliskim Wschodzie.

Zobaczcie zwiastun „American Assassin”:

Adaptacja była w produkcji od kilku lat, dokładniej od 2011 roku. Początkowo miał za nią odpowiadać Edward Zwick jako reżyser, zrezygnował jednak na rzecz „Wielkiego Muru”, choć i w tym przypadku ostatecznie kto inny zasiadł za kamerą. Jako gwiazdę „American Assassin” typowano pierwotnie Chrisa Hemswortha. Ten odrzucił propozycję 10 milionów dolarów za zagranie w filmie. Stanem Hurleyem miał stać się na ekranie Bruce Willis.

Zobaczcie także plakat zapowiadający film:

PHrTS0qSBQvavv_1_l

Jak Ci się podoba zwiastun „American Assassin”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Michael Keaton