Michael Keaton założycielem sieci McDonald's w zwiastunie filmu

Robert Skowronski
22.04.2016 12:02
Michael Keaton założycielem sieci McDonald's w zwiastunie filmu Fot. kadr z wideo

To kolejna historia od zera do bohatera. Swój amerykański sen na wielkim ekranie będzie spełniać Michael Keaton, jako założyciel sieci restauracji McDonald's.

„To może być nowy amerykański kościół... i nie będzie otwarty tylko w niedziele” - mówi w zwiastunie filmu Ray Kroc. To właśnie ten przedsiębiorca był założycielem znanej jak świat długi i szeroki sieci z żółtą literą „M” w logo. Zmarł on w 1984 roku w wieku 82 lat w San Diego. Jego historia stanie się podstawą filmu „The Founder”, w którym główną rolę zagra Michael Keaton.

Nim bohater rozpoczął budowę swojego imperium burgerami i colą stojącego, był ledwo wiążącym koniec z końcem akwizytorem z Illinois. Podczas jednej ze swoich podróży trafił do restauracji prowadzonej przez braci McDonald. Idea fast foodu, w którym danie wydaje się nie w 30 minut, a 30 sekund, była jego zdaniem rewolucyjna. Wszedł z braćmi w spółkę, a następnie wydarł im biznes z rąk.

Reżyserem dzieła jest John Lee Hancock, o którym ostatnio mogliśmy słyszeć w 2013 roku przy okazji premiery „Ratując pana Banksa”. Był to obraz o relacjach Walta Disneya z autorką „Mary Poppins”, P.L. Travers. Twórca pozostaje zatem zanurzony w tym samym gatunku. Wcześniej udało mu się też zaprowadzić Sandrę Bullock przed mównicę na rozdaniu nagród Akademii. Aktorka za występ w filmie „Wielki Mike. The Blind Side” dostała Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

Zobaczymy czy i tym razem jego obraz odniesie podobne sukcesy. Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu „The Founder”:

Scenarzystą dzieła jest Robert D. Siegel, odpowiedzialny m.in. za skrypt do „Zapaśnika” Darrena Aronofsky'ego. Na ekranie, oprócz Keatona, pojawią się również m.in. Nick Offerman i John Carroll Lynch jako bracia McDonaldowie, a także Laura Dern czy Patrick Wilson.

Data premiery filmu została przesunięta z sierpnia 2016 na listopad, czyli czas, który sprzyja dziełom walczącym o Oscara. Czy będzie to trzeci rok z rzędu, kiedy to Michael Keaton wystąpi w produkcji nominowanej do nagrody Akademii? Przypominamy, że aktor w 2014 zagrał w „Birdmanie”, zaś rok później w „Spotlight”.

Producent Harvey Weinstein opowiedział jak postrzega ekranową biografię założyciela sieci McDonald's:

„The Founder” jest świetny, to jednocześnie jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów, w które miałem przyjemność być zaangażowanym. Historia Raya Kroca powinna rozpalić widzów jeszcze w 2016 roku i pokazać niesamowitą pracę zespołu John Lee Hancock i Michael Keaton.

Jakie są kolejne plany odtwórcy głównej roli? Michael Keaton miał wystąpić w „Spider-Man: Homecoming”, ostatecznie jednak do tego nie dojdzie, zatem czekamy na obsadowe niespodzianki dotyczące aktora w przyszłości.

Jak Wam się podoba zwiastun filmu „The Founder”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.