22.04.2016 12:02

Michael Keaton założycielem sieci McDonald's w zwiastunie filmu

To kolejna historia od zera do bohatera. Swój amerykański sen na wielkim ekranie będzie spełniać Michael Keaton, jako założyciel sieci restauracji McDonald's.

Michael Keaton założycielem sieci McDonald's w zwiastunie filmu
foto: kadr z wideo

„To może być nowy amerykański kościół... i nie będzie otwarty tylko w niedziele” - mówi w zwiastunie filmu Ray Kroc. To właśnie ten przedsiębiorca był założycielem znanej jak świat długi i szeroki sieci z żółtą literą „M” w logo. Zmarł on w 1984 roku w wieku 82 lat w San Diego. Jego historia stanie się podstawą filmu „The Founder”, w którym główną rolę zagra Michael Keaton.

Nim bohater rozpoczął budowę swojego imperium burgerami i colą stojącego, był ledwo wiążącym koniec z końcem akwizytorem z Illinois. Podczas jednej ze swoich podróży trafił do restauracji prowadzonej przez braci McDonald. Idea fast foodu, w którym danie wydaje się nie w 30 minut, a 30 sekund, była jego zdaniem rewolucyjna. Wszedł z braćmi w spółkę, a następnie wydarł im biznes z rąk.

Reżyserem dzieła jest John Lee Hancock, o którym ostatnio mogliśmy słyszeć w 2013 roku przy okazji premiery „Ratując pana Banksa”. Był to obraz o relacjach Walta Disneya z autorką „Mary Poppins”, P.L. Travers. Twórca pozostaje zatem zanurzony w tym samym gatunku. Wcześniej udało mu się też zaprowadzić Sandrę Bullock przed mównicę na rozdaniu nagród Akademii. Aktorka za występ w filmie „Wielki Mike. The Blind Side” dostała Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

Zobaczymy czy i tym razem jego obraz odniesie podobne sukcesy. Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu „The Founder”:

Scenarzystą dzieła jest Robert D. Siegel, odpowiedzialny m.in. za skrypt do „Zapaśnika” Darrena Aronofsky'ego. Na ekranie, oprócz Keatona, pojawią się również m.in. Nick Offerman i John Carroll Lynch jako bracia McDonaldowie, a także Laura Dern czy Patrick Wilson.

Data premiery filmu została przesunięta z sierpnia 2016 na listopad, czyli czas, który sprzyja dziełom walczącym o Oscara. Czy będzie to trzeci rok z rzędu, kiedy to Michael Keaton wystąpi w produkcji nominowanej do nagrody Akademii? Przypominamy, że aktor w 2014 zagrał w „Birdmanie”, zaś rok później w „Spotlight”.

Producent Harvey Weinstein opowiedział jak postrzega ekranową biografię założyciela sieci McDonald's:

"

„The Founder” jest świetny, to jednocześnie jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów, w które miałem przyjemność być zaangażowanym. Historia Raya Kroca powinna rozpalić widzów jeszcze w 2016 roku i pokazać niesamowitą pracę zespołu John Lee Hancock i Michael Keaton. "

Jakie są kolejne plany odtwórcy głównej roli? Michael Keaton miał wystąpić w „Spider-Man: Homecoming”, ostatecznie jednak do tego nie dojdzie, zatem czekamy na obsadowe niespodzianki dotyczące aktora w przyszłości.

Jak Wam się podoba zwiastun filmu „The Founder”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Michael Keaton