Czy wiesz, że: Michael Keaton zaspoilerował Batmana na kilka dni przed jego premierą. Zobacz wideo sprzed 30 lat

28.06.2019 14:50
Czy wiesz, że: Michael Keaton zaspoilerował Batmana na kilka dni przed jego premierą. Zobacz wideo sprzed 30 lat Fot. Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

Prawie dokładnie 30 lat temu w kinach pojawił się film "Batman" Tima Burtona, w którym główną rolę zagrał legendarny Michael Keaton. Aktor popełnił jednak sporą gafę, gdy w rozmowie z Davidem Lettermanem zdradził jeden z najważniejszych zwrotów fabularnych filmu.

W czerwcu 1989 roku do kin trafił film "Batman" Tima Burtona. W tym roku jest zatem 30-lecie debiutu jednego z najważniejszych filmów w historii komiksów. Produkcja później stała się ogromnym przebojem, stając się absolutnym klasykiem omawianym nawet na studiach filmoznawczych. Z okazji 30. urodzin "Batmana", pisarz i dziennikarz Dave Itzkoff udostępnił na Twitterze nagranie, na którym Michael Keaton... spoiluje jeden ze zwrotów fabularnych.

Michael Keaton zaspoilował Batmana 30 lat temu

Aktor wystąpił bowiem w programie Davida Lettermana, gdzie panowie razem porozmawiali na temat "Batmana". Gospodarz talk-show był zaintrygowany tym, co też takiego zrobił Joker, że Mroczny Rycerz go tak nie lubi. Keaton powiedział nieco za dużo:

- To co ten Joker zrobił że cię tak zdenerwował?

- Bruce Wayne jako dzieciak był świadkiem morderstwa swoich rodziców.

- I to zrobił właśnie Joker.

- Tak, dokładnie. Ale obydwaj uświadamiają to sobie dopiero później. Cholera, chyba właśnie zdradziłem nieco za dużo szczegółów o filmie.

- No na pewno nikt nie pójdzie go teraz zobaczyć.

Przeczytaj także

Cóż, jego tropem dzisiaj idą Tom Holland i Mark Ruffalo. Chyba jednak żaden z nich nie zdradził w trakcie swojej kariery tak dużego spoilera, jak ten od Michaela Keatona. Aktor niedawno po raz kolejny wystąpił w dużym filmie o superbohaterach - w 2016 roku mieliśmy okazję go zobaczyć w "Spider-Manie: Homecoming", gdzie grał złoczyńcę Vulture'a. Ostatnio Michael Keaton zagrał natomiast w "Dumbo", gdzie wcielał się w bezwzględnego milionera V.A. Vandevere'a.

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.