28.06.2019 14:50

Czy wiesz, że: Michael Keaton zaspoilerował Batmana na kilka dni przed jego premierą. Zobacz wideo sprzed 30 lat

Prawie dokładnie 30 lat temu w kinach pojawił się film "Batman" Tima Burtona, w którym główną rolę zagrał legendarny Michael Keaton. Aktor popełnił jednak sporą gafę, gdy w rozmowie z Davidem Lettermanem zdradził jeden z najważniejszych zwrotów fabularnych filmu.

Michael Keaton
foto: Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

W czerwcu 1989 roku do kin trafił film "Batman" Tima Burtona. W tym roku jest zatem 30-lecie debiutu jednego z najważniejszych filmów w historii komiksów. Produkcja później stała się ogromnym przebojem, stając się absolutnym klasykiem omawianym nawet na studiach filmoznawczych. Z okazji 30. urodzin "Batmana", pisarz i dziennikarz Dave Itzkoff udostępnił na Twitterze nagranie, na którym Michael Keaton... spoiluje jeden ze zwrotów fabularnych.

Michael Keaton zaspoilował Batmana 30 lat temu

Aktor wystąpił bowiem w programie Davida Lettermana, gdzie panowie razem porozmawiali na temat "Batmana". Gospodarz talk-show był zaintrygowany tym, co też takiego zrobił Joker, że Mroczny Rycerz go tak nie lubi. Keaton powiedział nieco za dużo:

"

- To co ten Joker zrobił że cię tak zdenerwował?

- Bruce Wayne jako dzieciak był świadkiem morderstwa swoich rodziców.

- I to zrobił właśnie Joker.

- Tak, dokładnie. Ale obydwaj uświadamiają to sobie dopiero później. Cholera, chyba właśnie zdradziłem nieco za dużo szczegółów o filmie.

- No na pewno nikt nie pójdzie go teraz zobaczyć. "

Steven Seagal
Steven Seagal
Przeczytaj także Czy wiesz, że: Steven Seagal miał początkowo grać Mrocznego Rycerza w "Batmanie" Tima Burtona?

Cóż, jego tropem dzisiaj idą Tom Holland i Mark Ruffalo. Chyba jednak żaden z nich nie zdradził w trakcie swojej kariery tak dużego spoilera, jak ten od Michaela Keatona. Aktor niedawno po raz kolejny wystąpił w dużym filmie o superbohaterach - w 2016 roku mieliśmy okazję go zobaczyć w "Spider-Manie: Homecoming", gdzie grał złoczyńcę Vulture'a. Ostatnio Michael Keaton zagrał natomiast w "Dumbo", gdzie wcielał się w bezwzględnego milionera V.A. Vandevere'a.

Myślicie, że ludzie byli wówczas zdenerwowani na Keatona?

Tagi: Batman Michael Keaton