11.06.2018 10:48

Michael Myers powraca, by zabić Laurie w pierwszym zwiastunie nowego „Halloween”

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowego „Halloween”. Tym razem Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) jest gotowa na atak Michaela Myersa. 

Halloween
foto: kadr z filmu Halloween (2018)

Najnowsza cześć „Halloween” wprowadziła dość sporo zamieszania wśród fanów serii. Oryginalny film Johna Carpentera z 1978 roku na stałe wszedł do klasyki horrorów i stał się jednym z najsłynniejszych slasherów w historii. Tajemniczy zabójca z ostrym nożem w białej masce bez wyrazu na twarzy przeraża już 40 lat. Do tej pory powstało 8 sequeli oraz dwie części remake'ów reżyserowanych przez Roba Zombie. Twórcy najnowszej części postanowili zignorować filmy, które powstały po roku 1978 i stworzyć bezpośrednią kontynuację oryginalnego „Halloween”. Do sieci trafił pierwszy zwiastun horroru.

„Halloween” (2018) - zwiastun filmu

Odważnemu pomysłowi Davida Gordona Greena błogosławieństwo dał sam Carpenter, który został producentem wykonawczym nowego „Halloween”. Na kilka miesięcy przed premierą, w końcu zaprezentowano pierwszy zwiastun horroru. O czym opowie film?

Akcja nowego „Halloween” rozgrywa się 40 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Michael Myers jest osadzonym zakładu psychiatrycznego dla przestępców. Zbliża się Halloween i jak co roku, Laurie Strode (w tej roli ponownie Jamie Lee Curtis) przypomina sobie wydarzenia sprzed lat. Okazuje się jednak, że kobieta wcale nie boi się Myersa. Wręcz przeciwnie - od dawna czekała, aż morderca uciekanie z ośrodka, by móc go zabić, więc jest dobrze przygotowana na jego powrót. Jej marzenie się spełnia. Szybko jednak okazuje się, że córka Laurie o imieniu Karen (Judy Greer) staje się kolejnym celem zamaskowanego zabójcy. Święto Halloween w Haddonfield ponownie zmienia się w piekło. 

Jak zakończy się nowe „Halloween”? Przekonamy się już 19 października 2018 roku, kiedy produkcja trafi do kin.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Halloween Horror