Michael Myers powróci w 2. części nowego "Halloween". Wybrano scenarzystę kontynuacji

Sergiusz Kurczuk
07.02.2019 15:18
Michael Myers powróci w 2. części nowego "Halloween". Wybrano scenarzystę kontynuacji Fot. materiały promocyjne

Twórcy nowego "Halloween" przygotowują 2. część nowej wersji słynnego horroru. Wybrano już scenarzystę kontynuacji. Prawdopodobnie zostanie nim Scott Teem.

W 2018 roku minęło 40 lat od premiery pierwszej części jednego z najsłynniejszych horrorów Johna Carpentera. Mowa oczywiście o "Halloween", w którym tajemniczy zamaskowany zabójca, próbował pozbawić życia nastoletnią Laurie Strode. W okresie tytułowego święta Michael Myers na ekrany kin w nowej wersji horroru, który jest bezpośrednią kontynuacją oryginału, ignorującą wszystkie poprzednie filmy z serii. Okazuje się, że twórcy "Halloween" z 2018 roku zamierzają ciągnąć nową serię w 2. części produkcji. Wybrano już nawet osobę, która zajmie się scenariuszem.

Przeczytaj także

"Halloween 2" - Scott Teem scenarzystą horroru

Jak podaje Collider, przedstawiciele studia Blumhouse zaproponowali Scottowi Teemowi napisanie scenariusza do kontynuacji nowego "Halloween". Filmowiec pracował między innymi przy takich serialach jak "Rectify", czy "Narcos: Meksyk". To nie pierwszy raz, kiedy Teem ma pracować dla Blumhouse. Jakiś czas temu został scenarzystą rebootu "Podpalaczki" z 1984 roku. Oznacza to, że wcześniejsze doniesienia dotyczące kontynuacji nowej wersji "Halloween" potwierdzą się i za jakiś czas Michael Myers znowu zacznie mordować mieszkańców miasteczka Haddonfield.

Na razie nie wiadomo, czy reżyserem kolejnej części morderczych przygód Myersa nadal będzie David Gordon Green odpowiedzialny za "Halloween" z 2018. Trudno te powiedzieć, czy w prace zostanie zaangażowany poprzedni scenarzysta - Danny McBride. Prawdopodobnie za ścieżkę dźwiękową filmu ponownie będzie odpowiedzialny twórca oryginału sprzed 40 lat - John Carpenter. Filmowiec po premierze nowego "Halloween" wyraził zainteresowanie pracą przy sequelu. Producentami zostaną Jason Blum i Malek Akkad.

"Halloween 2" -  Jamie Lee Curtis ponownie jako Laurie Strode?

Fanów serii na pewno bardziej interesuje inne pytanie - czy na dużym ekranie znowu pojawi się Jamie Lee Curtis w roli Laurie Strode. Nowa kontynuacja "Halloween" skupiała się na dojrzałej już bohaterce oryginału, która po 40 latach ponownie musiała stanąć oko w oko z zamaskowanym mordercą. Finał nowego "Halloween" sugerował, że do kolejnej walki z Michaelem Myersem włączą się córka - Karen (Judy Greer) i wnuczka Lauire - Allyson (Andi Matichak).

Prawdopodobnie aktorki powrócą do swoich ról, by ponownie zmierzyć się z Myersem. Trudno jednak powiedzieć, czy Karen i Allyson przejmą schedę po Laurie, czy może oryginalna protagonistka przeżyje swoje potomkinie, by zmierzyć się z zabójcą w kolejnych częściach serii. Na premierę 2. części nowego "Halloween" będziemy musieli prawdopodobnie poczekać do święta duchów 2020 roku. 

>>Zobacz też: Ile osób Michael Myers zabił w nowym "Halloween"?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.