07.02.2019 15:18

Michael Myers powróci w 2. części nowego "Halloween". Wybrano scenarzystę kontynuacji

Twórcy nowego "Halloween" przygotowują 2. część nowej wersji słynnego horroru. Wybrano już scenarzystę kontynuacji. Prawdopodobnie zostanie nim Scott Teem.

Halloween 2018
foto: materiały promocyjne

W 2018 roku minęło 40 lat od premiery pierwszej części jednego z najsłynniejszych horrorów Johna Carpentera. Mowa oczywiście o "Halloween", w którym tajemniczy zamaskowany zabójca, próbował pozbawić życia nastoletnią Laurie Strode. W okresie tytułowego święta Michael Myers na ekrany kin w nowej wersji horroru, który jest bezpośrednią kontynuacją oryginału, ignorującą wszystkie poprzednie filmy z serii. Okazuje się, że twórcy "Halloween" z 2018 roku zamierzają ciągnąć nową serię w 2. części produkcji. Wybrano już nawet osobę, która zajmie się scenariuszem.

Policja aresztowała Michaela Myersa. Kto krył się pod gumową maską?
Policja aresztowała Michaela Myersa. Kto krył się pod gumową maską?
Przeczytaj także Policja aresztowała Michaela Myersa. Kto krył się pod gumową maską?

"Halloween 2" - Scott Teem scenarzystą horroru

Jak podaje Collider, przedstawiciele studia Blumhouse zaproponowali Scottowi Teemowi napisanie scenariusza do kontynuacji nowego "Halloween". Filmowiec pracował między innymi przy takich serialach jak "Rectify", czy "Narcos: Meksyk". To nie pierwszy raz, kiedy Teem ma pracować dla Blumhouse. Jakiś czas temu został scenarzystą rebootu "Podpalaczki" z 1984 roku. Oznacza to, że wcześniejsze doniesienia dotyczące kontynuacji nowej wersji "Halloween" potwierdzą się i za jakiś czas Michael Myers znowu zacznie mordować mieszkańców miasteczka Haddonfield.

Na razie nie wiadomo, czy reżyserem kolejnej części morderczych przygód Myersa nadal będzie David Gordon Green odpowiedzialny za "Halloween" z 2018. Trudno te powiedzieć, czy w prace zostanie zaangażowany poprzedni scenarzysta - Danny McBride. Prawdopodobnie za ścieżkę dźwiękową filmu ponownie będzie odpowiedzialny twórca oryginału sprzed 40 lat - John Carpenter. Filmowiec po premierze nowego "Halloween" wyraził zainteresowanie pracą przy sequelu. Producentami zostaną Jason Blum i Malek Akkad.

"Halloween 2" -  Jamie Lee Curtis ponownie jako Laurie Strode?

Fanów serii na pewno bardziej interesuje inne pytanie - czy na dużym ekranie znowu pojawi się Jamie Lee Curtis w roli Laurie Strode. Nowa kontynuacja "Halloween" skupiała się na dojrzałej już bohaterce oryginału, która po 40 latach ponownie musiała stanąć oko w oko z zamaskowanym mordercą. Finał nowego "Halloween" sugerował, że do kolejnej walki z Michaelem Myersem włączą się córka - Karen (Judy Greer) i wnuczka Lauire - Allyson (Andi Matichak).

Prawdopodobnie aktorki powrócą do swoich ról, by ponownie zmierzyć się z Myersem. Trudno jednak powiedzieć, czy Karen i Allyson przejmą schedę po Laurie, czy może oryginalna protagonistka przeżyje swoje potomkinie, by zmierzyć się z zabójcą w kolejnych częściach serii. Na premierę 2. części nowego "Halloween" będziemy musieli prawdopodobnie poczekać do święta duchów 2020 roku. 

>>Zobacz też: Ile osób Michael Myers zabił w nowym "Halloween"?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Halloween John Carpenter Horror Michael Myers