Michael Myers wyrusza na łowy na pierwszym zdjęciu z "Halloween Kills"

07.01.2021 13:26
Michael Myers - Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa - kadr z filmu Fot. United Archives/East News

Horror "Halloween Kills" trafi do kin za kilka miesięcy. Twórcy zaprezentowali fanom serii pierwsze zdjęcie z sequela, ukazujące powrót Michaela Myersa.

W następne święto Halloween Michael Myers ponownie będzie mordował z zimną krwią. Na to wskazuje pierwsze zdjęcie z nadchodzącego horroru "Halloween Kills".

"Halloween Kills" - Michael Myers na pierwszym zdjęciu z horroru

O tym, że zamaskowany morderca z nożem powróci, fani nowej wersji "Halloween" wiedzieli od dawna. To, że Michael Myers znowu będzie zabijał, mówi nie tylko jego natura, ale również morderczy tytuł sequela filmu z 2018 roku.

Polecamy

W sieci ukazało się pierwsze zdjęcie z produkcji będącej kolejną bezpośrednią kontynuacją horroru z 1978 roku. Pojawił się na nim oczywiście psychopatyczny zabójca w gumowej masce. Pierwszy kadr z "Halloween Kills" ukazał się w Total Film, ilustrując wywiad z reżyserem horroru Davidem Gordonem Greenem. 

Halloween Kills Fot. foto: Total Film/materiały promocyjne/ Halloween Kills

Fotografia przedstawia Michaela Myersa w swoim ikonicznym stroju z długim nożem w dłoni. Morderca stoi w klimatycznym budynku, gotowy do zaatakowania swojej nowej ofiary. Green skomentował pracę nad "Halloween Kills" i przywróceniem na duży ekran Michaela Myersa.

Chodzi o tworzenie strachu. Jedną rzeczą jest bać się Upiora, stworzyć kogoś, kto może być w szafie, pod łóżkiem, skradać się po twoim domu ... Ale chcieliśmy pójść w innym kierunku - pokazać, że inną kwestią jest zamieszanie, dezinformacja i paranoja. Co się dzieje, gdy strach rozchodzi się jak wirus? Nie możesz już po prostu schować głowy pod kołdrę.

Według słów reżysera w nowym sequelu zobaczymy o wiele więcej akcji niż w kontynuacji "Halloween", która ukazała się w 2018 roku. Poprzednia część skupiała się na relacji pomiędzy Myersem i Laurie Strode. Oboje mieli na swoim punkcie obsesję. Michael pragnął dokończyć zbrodnię sprzed lat, a starsza już kobieta żyła cały czas w strachu, czekając na powrót psychopaty. Green zdradził, że "Halloween Kills" będzie filmem mniej osobistym.

Robiąc ostatnią część, chcieliśmy znaleźć sposób, aby ktoś, kto nigdy nie widział oryginału, mógł nadążyć za opowiadaną historią. Nowy film przechodzi od razu do rzeczy. Jest bardzo agresywny. Bardziej wydajny. Chcieliśmy, żeby środek opowieści był wybuchowy, zanim sprawy znów staną się bardziej osobiste.

Jamie Lee Curtis, która ponownie wcieli się w główną bohaterkę serii, potwierdziła, że w nowym filmie zobaczymy niebezpieczeństwa płynące z mentalności tłumu. Aktorka opowiedziała o tym aspekcie "Halloween Kills" w rozmowie z Jessem Cagle'em w SiriusXM.

To, co widzieliśmy w całym kraju, wściekłe głosy, zbieranie się dużych grup ludzi zdenerwowanych z powodu okoliczności - to o tym jest ten film. Ten film opowiada o tłumie. To bardzo interesujące, ponieważ pokazuje, co dzieje się, gdy trauma infekuje całą społeczność.

Jak twórcom udało się przenieść ten ciekawy koncept na język horroru? Dowiemy się już tej jesieni.

Polecamy

"Halloween Kills" - kiedy premiera?

Nadchodząca część "Halloween" będzie drugim filmem w planowanej trylogii Greena. Filmowiec nie tylko reżyseruje serię, ale również odpowiada za scenariusze horroru. Oprócz Jamie Lee Curtis w filmie "Halloween Kills" wystąpili Andi Matichak i Judy Greer. Premiera planowana jest na 15 października 2021 roku, a więc tuż przed Halloween. Rok później do kin trafi zakończenie serii - "Halloween Ends".

Polecamy
Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.