28.06.2017 11:35

Michelle Rodriguez grozi, że opuści serię „Szybcy i wściekli”. Jakie ma warunki?

Cykl wypełniony testosteronem, gdzie kobiety są często traktowane przedmiotowo, czyli „Szybcy i wściekli”. To nie podoba się Michelle Rodriguez i to na tyle, że grozi odejściem z serii.

Michelle Rodriguez grozi, że opuści serię „Szybcy i wściekli”. Jakie ma warunki?
foto: kadr z filmu

Aktorka wcielająca się w Letty Ortiz z okazji wydania „Szybkich i wściekłych 8” na nośnikach domowych postanowiła stanąć w obronie kobiecych postaci w napędzanej oktanami franczyzie. Nie ma się co oszukiwać -to mężczyźni o muskulaturze rozrywającej rękawy koszulek, którzy nie ugną się przed niczym stanowią podstawę „Szybkich i wściekłych”. Płeć piękna również jawi się na ekranie jako silna, ale jest spychana na drugi plan.

Do tej pory w serii oprócz Letty mogliśmy zobaczyć postaci grane przez Jordanę Brewster, Evę Mendes, Gal Gadot czy Charlize Theron. Nie wszystkie z nich jednak są obecne w filmach z cyklu od samego początku, część zrezygnowała z przedłużania kontraktów, a niektóre zostały uśmiercone na ekranie. Dla Michelle Rodriguez jest to godne potępienia zachowanie ze strony twórców:

"

Mam nadzieję, że zostanie podjęta decyzja o okazaniu większego uczucia i zainteresowania kobiecym postaciom w kolejnych odsłonach. W innym przypadku mogę się po prostu pożegnać z ukochaną franczyzą. To była świetna jazda i jestem wdzięczna za możliwości, jakie zyskałam dzięki fanom i wytwórni przez te wszystkie lata. "

W „Szybkich i wściekłych 8” zabrakło Jordany Brewster wcielającej się w siostrę Doma Toretto. Już wówczas jej nieobecność skomentowała Michelle Rodriguez:

"

Grałam w filmach z Jordaną od 16 lat i na palcach jednej ręki mogę zliczyć ile dialogów wygłosiłyśmy wspólnie. To żałosne i oznacza brak kreatywności twórców. "

Kobietą, która prawdopodobnie na dłużej zadomowi się w serii jest Charlize Theron. Studio Universal myśli o spin-offie z postaciami granymi przez Dwayne'a Johnsona, Jasona Stathama i właśnie Theron. Ponadto zapowiedziano już 9. i 10. odsłonę serii - będzie to miejsce na zrehabilitowanie się twórców i wzięcie słów Rodriguez pod uwagę.

Chcesz rozwinięcia kobiecych postaci w „Szybkich i wściekłych”?

Robert Skowronski
Tagi: News Szybcy i wściekli