Michelle Rodriguez grozi, że opuści serię „Szybcy i wściekli”. Jakie ma warunki?

Robert Skowronski
28.06.2017 11:35
Michelle Rodriguez grozi, że opuści serię „Szybcy i wściekli”. Jakie ma warunki? Fot. kadr z filmu

Cykl wypełniony testosteronem, gdzie kobiety są często traktowane przedmiotowo, czyli „Szybcy i wściekli”. To nie podoba się Michelle Rodriguez i to na tyle, że grozi odejściem z serii.

Aktorka wcielająca się w Letty Ortiz z okazji wydania „Szybkich i wściekłych 8” na nośnikach domowych postanowiła stanąć w obronie kobiecych postaci w napędzanej oktanami franczyzie. Nie ma się co oszukiwać -to mężczyźni o muskulaturze rozrywającej rękawy koszulek, którzy nie ugną się przed niczym stanowią podstawę „Szybkich i wściekłych”. Płeć piękna również jawi się na ekranie jako silna, ale jest spychana na drugi plan.

Do tej pory w serii oprócz Letty mogliśmy zobaczyć postaci grane przez Jordanę Brewster, Evę Mendes, Gal Gadot czy Charlize Theron. Nie wszystkie z nich jednak są obecne w filmach z cyklu od samego początku, część zrezygnowała z przedłużania kontraktów, a niektóre zostały uśmiercone na ekranie. Dla Michelle Rodriguez jest to godne potępienia zachowanie ze strony twórców:

Mam nadzieję, że zostanie podjęta decyzja o okazaniu większego uczucia i zainteresowania kobiecym postaciom w kolejnych odsłonach. W innym przypadku mogę się po prostu pożegnać z ukochaną franczyzą. To była świetna jazda i jestem wdzięczna za możliwości, jakie zyskałam dzięki fanom i wytwórni przez te wszystkie lata.

W „Szybkich i wściekłych 8” zabrakło Jordany Brewster wcielającej się w siostrę Doma Toretto. Już wówczas jej nieobecność skomentowała Michelle Rodriguez:

Grałam w filmach z Jordaną od 16 lat i na palcach jednej ręki mogę zliczyć ile dialogów wygłosiłyśmy wspólnie. To żałosne i oznacza brak kreatywności twórców.

Kobietą, która prawdopodobnie na dłużej zadomowi się w serii jest Charlize Theron. Studio Universal myśli o spin-offie z postaciami granymi przez Dwayne'a Johnsona, Jasona Stathama i właśnie Theron. Ponadto zapowiedziano już 9. i 10. odsłonę serii - będzie to miejsce na zrehabilitowanie się twórców i wzięcie słów Rodriguez pod uwagę.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.