23.09.2019 10:45

"Midsommar": Ari Aster ukrył w horrorze przerażające twarze. Wyłapaliście wszystkie?

Okazuje się, że horror Ariego Astera "Midsommar. W biały dzień" jest o wiele straszniejszy, niż się wydawało. Twórca ukrył w nim przerażające obrazy, które są niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Midsommar
foto: kadr z filmu Midsommar

Najnowszy film Ariego Astera "Midsommar. W biały dzień" został okrzyknięty arcydziełem horroru, ponieważ nie tylko straszy, ale mówi również smutną prawdę o relacjach międzyludzkich oraz opowiada o dramatach, które dotykają każdego człowieka. Jeden z fanów odkrył jednak przerażający szczegół, który docenią wszyscy miłośnicy kina grozy.

"Midsommar. W biały dzień" - ukryte twarze w horrorze

Twórcy horrorów lubią wprowadzać grozę na różnych poziomach - od dosłowności kina gore, po bardziej wysublimowaną formę straszenia widzów pokroju "Midsommar". Najlepiej jednak kiedy pojawia się kilka różnych środków wzbudzających w odbiorcy strach. Z tego powodu w nowym dziele Astera pojawia się coś, co nie jest nowością w horrorze, ale powoduje, że tytuł jest jeszcze bardziej upiorny.

Na Twitterze użytkownika podpisującego się jako Daniel Gay Lewis widzimy kadr z "Midsommar", w którym na pierwszy rzut oka nie ma nic wielce przerażającego. Główna bohaterka jest niesiona przez wyznawców kultu Hårgas w kierunku rytualnej uczty. Jeśli jednak przyjrzeć się uważnie, można dostrzec twarz, która została ukryta w drzewach.

"

Kiedy sekta Hårgas niesie Dani na podeście i zaczyna iść w kierunku stołu, wśród drzew możecie dostrzec twarz jej zmarłej siostry z rurką w ustach... Tego g*wna jest więcej w innych miejscach. Co do ch*ja! "

Jak widać, twitterowicz nie krył swojego przerażenia. Daniel Gay Lewis odkrył ukrytą twarz w "Midsommar" dzięki domowej edycji filmu Astera. Na małym ekranie łatwiej wyłapać tego typu smaczki niż w kinie, ale okazuje się, że istnieją widzowie, którym się to udało. Kilka miesięcy przed premierą horroru na Blu-ray i DVD na Reddicie pojawił się wątek, w którym poruszono ten temat. Podano w nim co najmniej trzy inne ukryte twarze.

Midsommar. W biały dzień
Midsommar. W biały dzień
Przeczytaj także "Midsommar. W biały dzień" - czy rytuały wykorzystane w horrorze są oparte na prawdziwych obrzędach?

Użytkownik noahhead zauważył, że jedna z nich pojawia się na samym początku filmu, kiedy główni bohaterowie siedzą na kanapie. Kiedy kamera zaczyna najazd na śnieg znajdujący się za oknem mieszkania, widać w nim demoniczne oblicze. Redditor hobbessss twierdzi, że pamięta ukrytą postać, którą można dostrzec w scenie upadku ze skały. Natomiast GawaintheHunter uważa, że linia lasu tworzy twarz w jednym z fragmentów na samym początku filmu, kiedy słychać śpiewy wyznawców sekty.

Tego typu zabieg nie jest oczywiście niczym nowym w historii horroru. Wystarczy przypomnieć sobie słynnego "Egzorcystę", gdzie co jakiś czas pojawiała się ukryta twarz demona Pazuzu.

Podobnego zabiegu użył Mike Flanagan w serialu Netfliksa pod tytułem "Nawiedzony dom na wzgórzu". W produkcji można było dostrzec czające się w cieniu duchy. Czy w "Midsommar" kryje się więcej ukrytych twarzy?

Midsommar. W biały dzień
Midsommar. W biały dzień
Przeczytaj także "Midsommar. W biały dzień" - nowy horror Ariego Astera jest tak straszny, że fani nie mogą spać po nocach

"Midsommar. W biały dzień" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

Cyfrowa premiera nowego filmu twórcy "Dziedzictwa. Hereditary" odbyła się 24 września 2019 roku. Na DVD i Blu-ray film trafi 8 października tego samego roku, więc będzie idealnym zakupem na zbliżające się Halloween. Na razie nie zdradzono, kiedy polscy widzowie będą mogli kupić domową wersję "Midsommar. W biały dzień".

Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Przeczytaj także Horrory 2020: jakie filmy grozy zadebiutują w 2020 roku?

Zobacz też: "Midsommar. W biały dzień", reż. Ari Aster - [RECENZJA]

Tagi: News Horror