12.09.2017 12:12

Mike Myers w biografii Queen

„Bohemian Rhapsody”, czy film biograficzny o grupie Queen powoli nabiera kształtów. Do obsady niebawem może dołączyć znany brytyjski aktor Mike Myers. Kogo zagra komik?

Mike Myers, Freddie Mercury, Queen
foto: EastNews/Russ Einhorn/Splash News/CEN

Fani legendarnej grupy Queen na pewno nie mogą się już doczekać filmu „Bohemian Rhapsody. Fabularna biografia zespołu jest dopiero w fazie wstępnych prac, ale już widać zarys produkcji, która rozwija się z tygodnia na tydzień. Pisaliśmy już o aktorach, którzy wcielą się w głównych bohaterów. Niedawno zaprezentowano, jak Rami Malek będzie wyglądał w roli Freddiego Mercury'ego. Fani są zachwyceni uderzającym podobieństwem.

Do obsady dołączyli też aktorzy, wcielający się w drugoplanowe role. Allen Leech znany z serialu „Downtown Abbey zagra osobistego menadżera lidera zespołu, Paula Prentera. W filmie zobaczymy też Kenny'ego Leu i Ciarę Renee. Według portalu Deadline, na liście płac pojawi się niedługo o wiele bardziej znane nazwisko. Twórcy „Bohemian Rhapsody toczą rozmowy z popularnym aktorem komediowym Mikiem Myersem. Myers zaprezentował swój talent w takich filmach jak seria „Austin Powers"„Shrek, „Guru miłości, a nawet „Bękarty wojny". Nie wiadomo jeszcze, w kogo miałby się wcielić brytyjski aktor. Warto jednak pamiętać, że w swojej karierze miał już do czynienia z muzyką Queen (nomen omen, „Bohemian Rhapsody” właśnie) w filmie „Świat Wayne'a.

Reżyserem biografii Queen jest Bryan Singer. Zdjęcia mają rozpocząć się wiosną 2018 roku. „Bohemian Rhapsody” najprawdopodobniej trafi na ekrany kin jeszcze w grudniu tego samego roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Queen News