„Milczenie” Martina Scorsese w 1. zwiastunie filmu

Robert Skowronski
23.11.2016 08:14
„Milczenie” Martina Scorsese w 1. zwiastunie filmu Fot. materiały prasowe

Obraz, w którym reżyser będzie szukał Boga w XVII-wiecznej Japonii doczekał się pierwszego trailera. Zobaczcie zwiastun filmu „Milczenie”.

Scenariusz dzieła oparty został na powieści „Milczenie” pióra Shusaku Endo. Akcja książki, która pierwszy raz ukazała się w 1966 roku, skupia się na dwóch portugalskich jezuitach, którzy wyruszają na poszukiwanie swojego mentora i podejmują się niebezpiecznej misji ewangelizacji kraju, gdzie za bycie chrześcijaninem grozi śmierć.

Scenariusz napisał Jay Cocks odpowiedzialny m.in. za tekst „Gangów Nowego Jorku”. Z kolei na ekranie pojawią się m.in. Liam Neeson, Adam Driver, Andrew Garfield, Tadanobu Asano i Ciaran Hinds . Już typuje się, że film będzie jednym z faworytów w wyścigu po jak największa liczbę Oscarów -zresztą większość dzieł Scorsese począwszy od 2002 roku jest nominowanych przez Akademię w kategorii Najlepszy film. Premiera „Milczenia” jest zaplanowana na 23 grudnia 2016 roku.

Zobaczcie zwiastun najnowszego dzieła w reżyserii Martina Scorsese:

Liam Neeson opowiedział o swoim przygotowywaniu się do roli ojca Cristóvão Ferreiry:

Martin Scorsese wymaga poświęcenia i sądzę, że to się opłaca. Jest on postacią legendarną, więc jako aktor trzeba się godzić na jego warunki. Wymaga absolutnej ciszy na planie, każdy musi przerwać swoją prace, gdy daje wskazówki i wyjaśnia dane sceny - i to dosłownie każdy, nawet ktoś kto 300 metrów dalej coś maluje. Zwłaszcza w przypadku tego filmu było to konieczne.

Udostępniono już plakat, który będzie promował film:

plakat Fot. foto: materiały prasowe

O współpracy z twórcą filmu opowiedział także Andrew Garfield:

To po prostu Scorsese. Kiedy pomyśli się nad całym jego konceptem to można oszaleć, dlatego starałem się skupić na małym wycinku tego co mam zagrać, na swoim niewielkim zadanku. Musiałem oddać całego siebie temu filmowi, wtedy on był w stanie oddać mi całego siebie, a wszystko po to, aby powstał ten obraz. Chyba każdy miał uczucie, że uczestniczy w czymś co przeszło długą drogę przed faktyczną realizacją i chciał w pełni oddać siebie temu projektowi.

Wśród innych filmów, za które ma być odpowiedzialny Scorsese znajduje się „Irlandczyk” oparty na książce Charlesa Brandta „Słyszałem, że malujesz domy...”. Na ekranie mieliby się zjawić Robert De Niro (jako Frank Sheeran), Al Pacino (jako Jimmy Hoffa) oraz Joe Pesci. Ponadto w projekt mają być zaangażowani Bobby Cannavale znany m.in. z serialu „Vinyl” oraz Harvey Keitel.

Scorsese miał być także odpowiedzialny za realizację filmowej biografii Franka Sinatry. Okazuje się jednak, że ten projekt możemy już pogrzebać.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.