20.04.2017 16:03

"Milczenie owiec" jako komedia romantyczna. Zobacz trailer

Grupa CineFix to specjaliści od zmieniania konwencji najbardziej znanych filmów. Zobaczcie ich zaskakujący zwiastun do „Milczenia owiec”.

"Milczenie owiec" jako komedia romantyczna. Zobacz trailer
Foto: Kadr z filmu

„Milczenie Owiec” z 1991 roku z niezapomnianymi rolami Jodie Foster jako Clarice Starling i sir Anthony’ego Hopkinsa jako Hannibala Lectera zasłużenie zaliczany jest do kanonu kina. Psychologiczny thriller na podstawie powieści Thomasa Harrisa jest zaledwie jednym z trzech filmów, którym udało się zdobyć Oskara w pięciu głównych kategoriach: za najlepszy film, reżysera, aktora, aktorkę oraz scenariusz adaptowany. Do dziś jego niepokojąca atmosfera potrafi zajść za skórę. Ale zastanawialiście się co by się stało, gdyby zmienić konwencję dzieła i zaoferować coś bardziej romantycznego?

W swoim najnowszym epizodzie serii Trailer Mix, CineFix pomyślało dokładnie o czymś takim i wykorzystali materiał z filmu, by stworzyć nowy trailer, który zmienia „Milczenie owiec” w romantyczną komedię. Zobaczcie zwiastun:

Dzięki umiejętnemu montażowi znaczące sceny z filmu ukazano w innym, znacząco lżejszym tonie, wręcz faktycznie zdradzającym komediowe zacięcie. Kto by pomyślał, że istnieje taki potencjał na kanibalistyczną komedię romantyczną? A nóż ktoś pokusi się o remake. 

Kamil Dachnij
Tagi: Film Zwiastuny Milczenie owiec