Milla Jovovich znowu wystąpi w adaptacji gry komputerowej. Tym razem zapoluje na potwory

Sergiusz Kurczuk
14.05.2018 12:24
Milla Jovovich znowu wystąpi w adaptacji gry komputerowej. Tym razem zapoluje na potwory Fot. kadr z filmu Resident Evil: Afterlife

Aktorka słynąca z roli Alice w kinowej serii „Resident Evil” ponownie połączy siły z reżyserem Paulem W.S. Andersonem. Tym razem filmowiec weźmie na warsztat gry z cyklu „Monster Hunter”. 

Filmowa seria „Resident Evil” doczekała się 6 części. Reżyser większości filmów o walce Alcie z organizacją Umbrella Corporation czyli Paul W.S. Anderson ma na swoim koncie kilka tytułów, będących adaptacjami gier wideo. Do tej pory oprócz „Resident Evil” stworzył już „Mortal Kombat” oraz crossover „Obcy kontra Predator”. Filmowiec tym razem powoła do życia film oparty na serii gier „Monster Hunter”. 

Milla Jovovich w „Monster Hunter”

Jak donosi Variety, niebawem zobaczymy filmową wersję serii gier od Capcom. Anderson ponownie będzie współpracował z Millą Jovovich, która wcielała się główną bohaterkę filmów „Resident Evil”.

Film posiada 60-milonowy budżet, a za produkcję odpowiada Jeremy Bolt z niemieckiej wytwórni Constantin Film. Reżyser wyjawił już, co będzie myślą przewodnią nowego tytułu. 

Na każdego Potwora przypada Bohater. Zwykły człowiek z pracą bez przyszłości odkrywa, że tak naprawdę jest potomkiem wielkiego herosa. Musi odbyć podróż do mistycznego świata, by podczas treningu stać się Łowcą Potworów, zanim magiczne stworzenia z tamtej rzeczywistości zniszczą naszą. 

Okazuje się, że filmowa wersja „Monster Hunter” będzie pod pewnymi względami przypominać serię „Resident Evil”. Reżyser zdradził, że tym razem również stworzy własnych bohaterów, których osadzi w świecie znanym graczom.

Nie ma tak naprawdę głównych bohaterów, więc przypomina to trochę pierwsze podejście do „Resident Evil” i powołanie do życia własnych postaci i historii tego świata. Myślę, że to idealna okazja, by znowu to powtórzyć. W świecie „Monster Hunter” pojawiają się te wielkie pustynie, które sprawiają, że Gobi wygląda jak piaskownica i ludzie mają statki, które po nich pływają. To galeony, ale zamiast pływać po falach oceanu, żeglujesz przez fale piasku. Walczy się z tymi ogromnymi stworami, niektórymi wielkości całej dzielnicy. Żyją pod ziemią i kiedy wyskakują, są jak to, co najlepsze w „Diunie”. Są też te latające smoki, ogromne pająki - najfajniejsze stworzenia. 

Zdjęcia mają ruszyć w sierpniu 2018 roku. Miejscem kręcenia „Monster Hunter” będzie Kapsztad w RPA. W produkcji mają wziąć też udział wielkie studia z Chin i Japonii. Za efekty specjalne odpowie studio Mr. X, stojące za wizualną sferą „Resident Evil”. Obecnie trwają również prace nad rebootem historii o walce z wirusem zombie, którym również zajmuje się Constantin Film na czele z Martinem Moszkowiczem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy „Monster Hunter” trafi do kin ani w kogo wcieli się Jovovich. Aktora obecnie jest zaangażowana w reboot innego horroru - „Hellboya”

„Monster Hunter” - o czym jest gra?

Seria firmy Capcom powstała w 2004 roku. Do tej pory gracze mogli zagrać w 5. części produkcji oraz zadowolić się 9 spin-offami. „Monster Hunter” to action RPG w klimacie fantasy osadzone w niezwykłym świecie pełnym różnych potworów. Gracz wciela się w postać, której zadaniem jest eksplorować fantastyczną rzeczywistość i piąć się po szczeblach doświadczenia, przy okazji zabijając groźne potwory. Ostatnią do tej pory wydaną częścią jest „Monster Hunter: World”. 

Jednym z największych atutów rozgrywki jest fakt, że „Monster Hunter” cechuje się otwartym światem i nieliniową fabułą, dzięki czemu można w nią grać naprawdę długo. Nic dziwnego, że dla Andersona stała się idealną inspiracją filmową.

Kiedy  „Monster Hunter” trafi do kin? Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.