10.08.2018 13:54

„Mission: Impossible” - Który film serii jest najlepszy? [SONDA]

Do kin trafiła właśnie 6. część „Mission: Impossible” o podtytule „Fallout”, która zdążyła już zebrać fantastyczne recenzje krytyków. Czy należy jej się tytuł najlepszego filmu serii czy jednak zasługuje na niego inna część? Weźcie udział w naszej sondzie!

Mission Impossible
foto: kadry z filmów z serii "Mission: Impossible"

„Mission: Impossible” to seria, która liczy sobie 22 lata i wciąż cieszy się niegasnącą popularnością. Klasyk kina akcji, który na zawsze zespolił Toma Cruisa z rolą specjalisty od misji niemożliwych, Ethana Hunta, doczekał się właśnie 6. części - „Mission: Impossible - Fallout”, której polska premiera odbyła się 10 sierpnia 2018. Film zdobywa świetne recenzje, które wychwalają sceny akcji, aktorstwo i niezawodnego Toma Cruise'a, co jest dowodem na to, że nie w każdym przypadku serie filmowe tracą na jakości z każdą kolejną częścią.

Z tej okazji postanowiliśmy zapytać Was o ulubiony film spod znaku „Mission: Impossible”. Czy jest to właśnie „Fallout”, pierwszy film z 1996 roku, czy może zupełnie inna odsłona serii?

„Mission: Impossible” - która część jest najlepsza?

Zapewne niewielu współczesnych widzów pamięta, że zanim „Mission: Impossible” stało się kinowym hitem, przez 7 lat stacja CBS emitowała tę produkcję w formie serialu. Nie istniała jeszcze wtedy postać Ethana Hunta, jednak serial opowiadał o tajnych misjach tej samej jednostki - Impossible Mission Force. 

Pierwszy film z Tomem Cruisem w roli głównej (a także w roli producenta) zadebiutował w 1996 roku, a jego reżyserem był sam Brian De Palma („Scarface”, „Carrie”). Późniejsze części reżyserowali John Woo („Mission: Impossible II”), J.J. Abrams („Mission: Impossible III”), Brad Bird („Ghost Protocol”) i Chrisopher McQuarrie („Rogue Nation”, „Fallout”) - z lepszym lub gorszym skutkiem. Która z nich wypadła najlepiej? Który film z serii „Mission: Impossible” jest najbardziej godny polecenia? Czekamy na Wasze głosy!

Mission Impossible ranking filmów

Sonda trwała do wtorku, 14 sierpnia 2018 roku. W osobnym artykule znajdziecie odpowiedź, na pytanie o najlepszą część „Mission: Impossible”.

Natalia Hluzow
Tagi: Tom Criuse Mission: Impossible