Mleczarze krytykują Joaquina Phoenixa za jego przemowę na Oscarach 2020

11.02.2020 11:06
Mleczarze krytykują Joaquina Phoenixa za jego przemowę na Oscarach 2020 Fot. Invision/Invision/East News

Pheonix dostał Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w "Jokerze", co nikogo raczej nie zaskoczyło - aktor był bowiem faworytem do zdobycia nagrody. Nie wszystkim spodobała się jednak jego przemowa.

Joaquin Phoenix po zdobyciu nagrody przez kilka minut zajął scenę w Dolby Theater w Los Angeles, gdzie poruszył kilka ważnych i mniej ważnych tematów. Przeprosił swoich współpracowników za to, że bywał opryskliwy i trudny do współpracy. Stwierdził też, że jesteśmy zbyt oddaleni od natury, przez co żyjemy coraz gorzej. Jako jeden z przykładów podał wykorzystywanie krów i ich mleka. 

Joaquin Phoenix krytykowany przez mleczarzy

To nie do końca spodobało się mleczarzom, których w USA jest wielu (zwłaszcza w centralnej Ameryce). Szef National Milk Producers Federation Alan Bjerga wypowiedział się na ten temat w gazecie Milwaukee Journal Sentinel:

Mamy wolny kraj, prawo do wolnej wypowiedzi, ale chcielibyśmy, żeby Joaquin Phoenix porozmawiał z nami, a nie o nas. Bo dzięki temu dowiedziałby się, jak wiele uwagi przykładamy do zdrowia i dobrobytu naszych zwierząt.

Szef stowarzyszenia dodał, że: 

To nie jest pierwsza taka sytuacja, ale tym razem jest szerzej komentowana, bo przydarzyła się na Oscarach.

Przeczytaj także

Mleczarka z Wisconsin, Carrie Mess, napisała nawet długi post na swoim blogu, który jest kierowany w stronę Phoenixa. Tam opowiedziała, jak wygląda jej przeciętny dzień pracy na farmie. Zauważyła też, że "życie w zgodzie z naturą", o którym mówił Phoenix, opiera się na naturalnej hierarchii widocznej w przyrodzie:

W naturalnym świecie, gdzie Matka Natura jest królową, zwierzęta nie są równe - lew nie uważa gazeli za kogoś równego. Uważa ją za lunch. Naturalny świat polega na byciu drapieżnikiem i ofiarą oraz posiada łańcuch pokarmowy. Ludzie jedzą produkty zwierzęce, od kiedy pierwszy z nich zjadł mięso i stwierdził, że jest smaczne.

"Joker" z oscarowym występem Joaquina Phoenixa trafił do kina w październiku 2019 roku i obecnie jest w sprzedaży w wersji cyfrowej oraz na DVD i Blu-ray. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.